سازمان بهداشت جهانی شکست جهانی در واکسیناسیون کرونا را محکوم کرد

    کد خبر :822096
سازمان بهداشت جهانی شکست جهانی در واکسیناسیون کرونا را محکوم کرد

سازمان بهداشت جهانی با اشاره به اینکه کشورهای ثروتمند در حال بازگشایی جوامع خود و واکسینه کردن جوانانی هستند که در معرض خطر ابتلا به کووید ۱۹ قرار ندارند اما فقیرترین کشورها بی‌رحمانه بدون واکسن کرونا مانده‌اند، این یک شکست جهانی را محکوم کرد.

تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی گفت: وضعیت در آفریقا جایی که موارد ابتلای جدید به ویروس کرونا و مرگ و میر ناشی از آن در هفته گذشته نسبت به هفته ماقبلش ۴۰ درصد افزایش داشت، بسیار خطرناک است چرا که نوع دلتاکروناویروس در سطح جهانی گسترش می‌یابد.

وی در کنفرانسی خبری گفت: جهان ما در حال شکست است چرا که جامعه جهانی ما در حال شکست است.

تدروس که اتیوپیایی است، از برخی کشورها به خاطر عدم تمایل در به اشتراک گذاشتن واکسن کرونا با کشورهای کم‌درآمد، انتقاد کرد. وی این اوضاع را با بحران ایدز مقایسه کرد؛ هنگامی که برخی تاکید کردند که کشورهای آفریقایی قادر به استفاده از درمان‌های پیچیده نیستند.

تدروس گفت: منظور من این است که این نگرش باید در گذشته می‌ماند. در حال حاضر مشکل اصلی، مشکل تامین است، فقط کافی است به دست ما واکسن برسانید.

وی افزود: تفاوت بین داراها و ندارهاست که در حال حاضر کاملا بی‌انصافی، بی‌عدالتی و نابرابری جهان ما را آشکار می‌سازد. بیایید با آن مواجه شویم.

“مایک ریان”، کارشناس ارشد وضعیت اضطراری سازمان بهداشت جهانی گفت: بسیاری از کشورهای در حال توسعه در انجام واکسیناسیون جمعیت‌هایشان در برابر بیماری‌های مسری و واگیردار از وبا گرفته تا فلج اطفال بسیار بهتر از کشورهای صنعتی عمل می‌کنند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: سطح ذهنیت استعماری که می‌گوید “ما نمی توانیم به شما چیزی دهیم چرا که می ترسیم از آن استفاده نکنید”. واقعا! آن هم وسط یک پاندمی؟

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید