ساره جوانمردی و فرزندش در جام جهانی کره

  • ورزشی
  • دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۸:۱۶
    کد خبر :1063142
ساره جوانمردی جام جهانی کره

مسابقات جام جهانی پاراتیراندازی در حالی از روز سه‌شنبه در کره جنوبی آغاز می‌شود که ساره جوانمردی برای کسب سهمیه پارالمپیک پاریس همراه فرزند و همسرش در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

حسین امیری، با اشاره به اعزام ۵ ورزشکار به مسابقات جام جهانی پاراتیراندازی در کره جنوبی، اظهار کرد: برای شرکت در مسابقات جام جهانی پاراتیراندازی عصر امروز یکشنبه نسرین شاهی، ساره جوانمردی و فائزه احمدی در ماده (p۲ تپانچه بادی ۱۰ متر و p۴ تپانچه ۵۰ متر خفیف)، محمدرضا میرشفیعی (P۱ تپانچه ۱۰ متر بادی و P۴ تپانچه ۵۰ متر خفیف) و رقیه شجاعی (R۲ و R۹) ۳ وضعیت بانوان عازم این رقابت‌ها خواهند شد. البته به جز ساره جوانمردی که هنوز در ۵۰ متر خفیف سهمیه پارالمپیک را کسب نکرده است، سایر تیراندازان سهمیه را کسب کرده‌اند و این مسابقات نوعی تدارکات و آماده سازی آنها برای شرکت در پارالمپیک پاریس است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ساره جوانمردی مشکلی برای حضور در این مسابقات ندارد، گفت: با موافقت کمیته ملی پارالمپیک وی همراه فرزند و همسرش برای کسب سهمیه پارالمپیک پاریس در جام جهانی کره جنوبی شرکت خواهد کرد و مشکلی برای حضور او در این تورنمنت وجود ندارد.

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا بعد از این تورنمنت نفرات اعزامی به پارالمپیک نهایی خواهند شد یا خیر؟ تصریح کرد: با توجه به این که در هر ماده امکان اعزام تنها دو ورزشکار به پارالمپیک وجود دارد و در بعضی ماده‌ها ۳ ورزشکار داریم، بنابراین به جز این تورنمنت که وضعیت تیراندازان مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌گیرد، قبل از اعزام به پارالمپیک نیز دوباره تیراندازان باید در رقابت انتخابی شرکت کنند تا در نهایت دو تیرانداز اعزامی به پارالمپیک پاریس از سوی کمیته ملی پارالمپیک مشخص شوند.

امیری درباره وضعیت تیراندازان اعزامی به جام جهانی کره گفت: هر ۵ تیرانداز اعزامی در آمادگی خوبی بسر می‌برند و شرایط آنها راضی کننده است. برای شرکت در این مسابقات تمرینات سختی را پشت سر گذاشته‌اند و من از عملکرد همه آنها راضی هستم.

وی خاطرنشان کرد: برای آماده‌سازی تیراندازان جهت شرکت در پارالمپیک ۹ مرحله اردو پیش بینی شده که تاکنون ۴ مرحله اردو برگزار شده است.

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا مشکل فشنگ تیراندازان برای شرکت در جام جهانی کره جنوبی حل شده است یا خیر؟ افزود: برای جام جهانی کره جنوبی مشکل خاصی وجود ندارد و برای مسابقات فشنگ درجه یک داریم. در حال حاضر برای تمرینات مشکل فشنگ درجه یک داریم که کمیته ملی پارالمپیک قول داده این مشکل را نیز برطرف کند.

ایسنا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید