ساخت قبرستان شرط بخشش قاتل پدر و پسر

  • حوادث
  • دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۸:۱۳
    کد خبر :684497

مردی که پدر و پسری را به ضرب گلوله کشته است پس از آنکه پای چوبه دار رفت، با مهلتی دوماهه برای ساخت یک قبرستان به سلول خود بازگشت.

عصر ۳۰ مرداد ماه ۹۳ مأموران کلانتری امامزاده داوود در جریان نزاعی دسته‌جمعی قرار گرفتند.

در پی حضور مأموران در روستای سنگان که محل درگیری بود، معلوم شد در این نزاع و بر اثر اصابت گلوله از یک اسلحه شکاری، پنج نفر زخمی و به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

در نهایت با وجود انجام اقدامات درمانی، دو نفر از اعضای یک خانواده که پدری ۶۵ ساله و پسری ۲۲ ساله بودند فوت شدند.

به گزارش شرق،به این ترتیب پرونده وارد مرحله جدیدی شد و با موضوع قتل عمد در دستور کار شعبه سوم بازپرسی دادسرای امور جنایی و اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

این در حالی بود که در تحقیقات اولیه مشخص شده بود نزاع منجر به قتل میان اعضای دو خانواده صورت گرفته که با یکدیگر خویشاوند هستند. تحقیقات میدانی مشخص کرد محل سکونت خانواده قاتل از لحاظ موقعیت مکانی در سراشیبی قرار دارد و ظاهرا اعضای خانواده مقتولان با استفاده از همین موقعیت اقدام به سنگ‌پرانی به این خانواده کرده‌اند. در جریان تحقیقات معلوم شد متهم به قتل فراری که مهدی نام دارد و متولد ۱۳۶۰ است، اقدام به تیراندازی با اسلحه شکاری کرده که باعث زخمی‌شدن پنج نفر و نهایتا مرگ دو نفر شده است.

تحقیقات حکایت از آن داشت که متهم به قتل همراه دو برادر و پدرش متواری شده است؛ بنابراین کارآگاهان در چند مرحله پدر متهم به قتل و دو پسر دیگر وی را که در نزاع مشارکت داشتند، دستگیر کردند، اما مهدی تا چند ماه فراری بود تا اینکه ۲۴ آذر سال ۹۳ دستگیر شد.

پس از آن تحقیقات روند تندتری به خود گرفت و مراحل یکی پس از دیگری انجام شد. مهدی به اتهامات خود اعتراف کرد و بازسازی صحنه براساس مدارک و با توجه به اعترافات او انجام شد. در نهایت پرونده با قرار مجرمیت و کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران رفت.

متهم در شعبه ۵ دادگاه کیفری پس از قرائت کیفرخواست و اعلام درخواست اولیای دم که خواستار اشد مجازات برای عامل قتل‌ها بودند، در جایگاه ایستاد. او در دفاع از خود مدعی شد به‌دلیل سنگ‌پرانی خانواده مقتولان به مادرش عصبانی شد و در حمایت از او تیراندازی کرد.

قضات در پایان جلسه دادگاه، وارد شور شدند و متهم را به اتهام دو جنایت، به دو بار قصاص و به خاطر جراحات وارده به مجروحان حادثه به پرداخت دیه و به‌دلیل نگهداری سلاح غیرمجاز به دو سال زندان و به‌خاطر نگهداری مهمات جنگی نیز به سه سال حبس محکوم کردند.

این احکام در شعبه ۴ دیوان عالی کشور تأیید شد و متهم با استیذان رئیس قوه قضائیه چندی‌پیش پای چوبه دار رفت، اما به‌صورت موقتی از مرگ نجات یافت و خانواده مقتولان به او دو ماه مهلت دادند تا با ساختن قبرستانی در منطقه کن و سولقان برای همیشه خود را از مرگ نجات دهد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید