ساختار جدید لیگ قهرمانان از فصل آینده

  • ورزشی
  • دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ ۹:۱۳
    کد خبر :1072809
لیگ قهرمانان فصل آینده

فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ لیگ قهرمانان اروپا با قهرمانی رئال مادرید در ورزشگاه ومبلی به پایان رسید. فصل آینده رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا برای اولین بار از سال ۱۹۹۲ و پس از تصویب اصلاحات توسط یوفا در ماه مه ۲۰۲۲ دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد.

تا فصل جاری ۳۲ تیم در هشت گروه چهارتیمی قرار می‌گرفتند. تیم‌ها در دور گروهی شش بازی انجام می‌دادند و دو تیم برتر هر گروه راهی دور یک‌هشتم نهایی می‌شدند.

از سال ۲۰۲۵-۲۰۲۴، مرحله گروهی لیگ قهرمانان با حضور ۳۶ تیم برگزار خواهد شد. باشگاه‌ها دیگر به صورت رفت و برگشت با سه تیم هم‌گروه بازی نخواهند کرد بلکه هر تیم باید با هشت تیم مختلف، چهار بازی خانگی و چهار بازی خارج از خانه را برگزار کند. برای تعیین بازی‌ها، تیم‌ها در چهار گلدان قرار می‌گیرند. باشگاه‌هایی که در رده‌های اول تا هشتم جدول لیگ قرار بگیرند، به مرحله یک‌هشتم نهایی راه پیدا می‌کنند و تیم‌هایی که رتبه‌های نهم تا بیست‌وچهارم را به دست می‌آورند، در بازی‌های پلی‌آف دومرحله‌ای رقابت خواهند کرد و در نهایت تیم‌هایی که رتبه ۲۵ یا کمتر را کسب کنند از دور رقابت‌ها کنار خواهند رفت.

برخلاف شیوه فعلی، تیم‌هایی که نتوانند به مرحله یک‌هشتم نهایی راه پیدا کنند، به لیگ اروپا نخواهند رفت.

از مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان، مانند گذشته، دو تیم به صورت رفت و برگشت به مصاف هم می‌روند و در نهایت فینال نیز به صورت تک‌بازی خواهد بود.

فینال فصل ۲۰۲۵-۲۰۲۴ در آلیانس‌آره‌نای مونیخ برگزار می‌شود و ورزشگاه پوشکاش‌آره‌نای بوداپست میزبان فینال ۲۰۲۶-۲۰۲۵ خواهد بود.

به گزارش ایسنا، تغییر در شیوه برگزاری رقابت‌ها، تعداد کل مسابقات برگزارشده در این رقابت‌ها را از ۱۲۵ به ۱۸۹ بازی افزایش می‌دهد. بازی‌ها همچنان در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار می‌شوند اما در هفته‌هایی که لیگ اروپا یا لیگ کنفرانس برگزار نمی‌شوند، پنجشنبه‌ها نیز لیگ قهرمانان اروپا برگزار می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید