زنوزی: تراکتور پرطرفدار تر از استقلال و پرسپولیس است

  • ورزشی
  • یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۹:۴۹
    کد خبر :697762

مالک باشگاه تراکتور صحبت‌های عجیب و جالب توجهی در برنامه تلویزیونی بر زبان آورد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا زنوزی مطلق، مالک باشگاه تراکتور در برنامه فرمول یک حاضر شده و پاسخگوی سوالات علی ضیا بود که صحبت‌های او را می‌خوانید:

*خوشبختانه من طرفدار تراکتور و ماشین‌سازی هستم که قبلاً نامش گسترش فولاد بود. ما طرفدار تیم‌های ترک هستیم.

*من به فوتبال هم علاقه داشتم و سال 75 با گسترش فولاد از فوتسال شروع کردم و در دهه 80، این تیم را به تیم فوتبال تبدیل کردم و کار را از لیگ استانی شروع کرده و به لیگ برتر رساندم.

*روزهای بد تمام می‌شود و روزهای خوش فرا می‌رسد؛ به تمام هموطنان نوید می‌دهیم که روزهای خوبی پیش‌ رو است. تشکر ویژه دارم از کسانی که در جریانات اخیر، هم‌وطنان را مداوا می‌کنند. گروه پشتیبانی، پزشکان و پرستاران که برای رسیدن مردم به آرامش کمک می‌کنند. تشکر ویژه‌تر دارم از این افراد که از زندگی‌شان زندگی می‌بخشند و متاسفانه چندین کادر پزشکی و پرستار به تازگی فوت کرده‌اند.

*خوشبختانه هیچ کس از تیم ما کرونا نگرفته و از امروز تمرینات تیم تراکتور هم تعطیل شد تا ببینیم چه تصمیمی در آینده گرفته می‌شود. پیش‌بینی می‌کنم امسال در کل جهان دیگر فوتبال برگزار نشود و بهتر هم هست که برگزار نشود، چون که ارزش انسان بسیار بیشتر است.”

*آقای دنیزلی خودشان از ایران رفتند و ایشان از زلزله ترسیده بودند. به هر حال در فوتبال فراز و نشیب وجود دارد و هر تیمی هر چقدر هم که کهکشانی باشد، گاهاً به مشکل برمی‌خورد. مشکلات اصلی ما داخل تیم نیست، بلکه چیزهای دیگر است که کاری از دستمان برنمی‌آید تا اصلاح کنیم. این موضوع را زیاد می‌گوییم، اما کسی گوش نمی‌دهد.

*مشکلات اساسی شامل نفوذ وزارت ورزش در فدراسیون است و تیم‌های خاص را مدیریت می‌کنند که سهام‌دار این تیم‌ها نیز هستند. پرسپولیسی بودن وزیر ورزش شایعه است؟ خود آقای انصاری‌فرد از این تریبون اعلام کردند که ایشان شبانه با هیأت مدیره جلسه گذاشته و تصمیم می‌گیرند و تقریباً سه چهار روز قبل، آقای انصاری‌فرد این موضوع را اعلام کرد. در تمامی موضوعات، این شکلی است.

*وقتی که هر کسی را در پست خودش استفاده نکنید، یک سری مشکلات به وجود می‌آید. در صنعت و اقتصاد نیز چنین است. وقتی یک نماینده رأی نمی‌آورد، یکی از دوستانش در دولت او را در یک بخش اقتصادی کشور می‌گذارد و همانطور که من کار سیاسی نمی‌توانم بکنم، یک سیاست‌مدار هم نمی‌تواند کار اقتصادی کند و این فرد کار را خراب می‌کند و باعث زمین خوردن برخی شرکت‌ها می‌شود. کسی که کارمند روابط عمومی یک باشگاه را به عنوان مجری و گزارشگر می‌گذارد، این مشکلات رخ می‌دهد. همه چیز قاطی شده است و بنده سر همین موضوع نامه‌ای به صدا و سیما ارسال کرده‌ام و از گزارشگران و همکاران شما انتقاد دارم.

*مدیریت باید به فرد خاطی تذکر دهد، چرا که مجری که در آن صندلی نشسته باید عدالت ایجاد کند. انشالله هر موقع بگذارند تراکتور قهرمان لیگ برتر می‌شود.

*دلیل باخت‌های ما چه چیزی است؟ شما فیلم‌ها را نگاه کنید، بنده نمی‌گویم در داوری‌ها اتفاق خاص می‌افتد، ولی معتقدم که تعصب در داوری‌ها وجود دارد، البته اگر از جای دیگر سفارش نشده باشد.”

*من هم در رسانه‌ها شنیدم که پژوی آقای احمدی‌نژاد را خریده‌ام. کار خیری است، ولی من نخریدم و هر کسی که خریده، برای خیریت کار بوده است. مثلاً پیراهن بازیکن فوتبال را می‌خرند و از نظر معنوی روی آن قیمت‌گذاری می‌کنند و پول آن را در کار خیر هزینه می‌کنند. نمی‌دانم چرا این موضوع را مطرح کرده‌اند، این کار درست بود و در فضای مجازی عکس خریدار را دیده‌ام که کنار ماشین و به همراه چهار نفر عکس گرفته‌اند؛ شاید کسی که خودرو را خریده کمی شبیه من بود.

*وزارت ورزش، صنایع و … هر کدام چند تیم دارند و شائبه‌هایی هم در خصوص نتایج بود که من معتقدم هیچ موقع تراکتور بیشتر از سه امتیازی که در بازی رفت مقابل ماشین‌سازی احتیاج داشت، نمی‌تواند احتیاج داشته باشد که تراکتور با تمام قدرتش به ماشین‌سازی دو بر صفر باخت. این در حالی است که تراکتور برای بازگشت به کورس قهرمانی، به آن سه امتیاز نیاز داشت. من وجدانم راحت است و می‌خواهم وقتی سرم را روی بالش بگذارم، راحت بخوابم. مثل بعضی‌ها شب‌ها جلسه نمی‌گذارم تا یک‌سری کارها را انجام دهم.

*شرایط کشور برای طرح اقتصادی تیم‌های فوتبال مناسب نیست، من هزینه را انجام می‌دهم ولی برخی‌ها از حاشیه‌های فوتبال سود می‌برند. این کارها می‌تواند در باشگاه هم رخ دهد تا هزینه‌های تیم تأمین شود و سه تیم پیروزی، استقلال و تراکتور می‌توانند 15 درصد اقتصاد کشور را در دست بگیرند.

*ما باید اول یاد بگیریم که به همدیگر احترام بگذاریم و متاسفانه می‌خواهیم از حقوق همدیگر سوء استفاده کنیم، کسانی از جایگاه‌های مختلف نشسته و قضاوت‌های با عدالت انجام نمی‌دهند، یک مجری به خاطر تیم خودش کارشناسی‌ها را هدایت شده از کارشناس داوری سئوال می‌کند و آقای فنایی، هفته گذشته در مورد صحنه تراکتور گفت که شما صحنه پنالتی را نشان ندادید. وقتی عدالت اجرا نمی‌شود تیم‌ها و هواداران به جان هم میفتند.

*این موضوعات مدیریت می‌شود که این اتفاقات رخ داده و هواداران با همدیگر مشکل پیدا کنند. مدیریت اشتباه و قضاوت نادرست در رسانه ملی توسط مجری و گزارشگر توأم با تعصبات خاص باعث این موضوعات می‌شود و انتظار نداشته باشید اصلاح شود. سه تیم پرهوادار را همه می‌شناسیم، چرا شبکه سه فقط متعلق به دو تیم تهرانی است؟ معتقدم هواداران تراکتور بیشتر از تیم‌های تهرانی است، به اندازه آنان به تراکتوری‌ها هم بها دهند.

*وضعیت کشورمان در حالت بحرانی است و انتظار داریم مردم نترسند، مردم، مسئولان و کادر پزشکی همه کار خود را انجام می‌دهند و این بحران را هم مثل بحران‌های بزرگتر از این، پشت سر می گذاریم. کمی کارهای کسب و کار به مشکل برخورده و انتظار دارم مسئولان وارد موضوع شده و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی را حمایت کنند؛ به ویژه بنگاه های کوچک را کمک کنند. شاید کسی باشد که با فروش خانه و بدهی آن چنانی، کارگاه کوجک ساخته است و برای خانه کسب روزی حلال کند، این افراد نیازمند کمک‌رسانی هستند. مسئولان با صدور بخشنامه کمک می‌کنند، اما انتظار بیشتری داریم.

*من اگر امروز زنوزی شدم، با حمایت شما همشهریان من بوده است. تراکتور برای ما یک هویت است که انشالله یک جام از دو جام را امسال کسب کنیم و یا فصل‌های آتی به جایگاهی که سزاوار است، دست یابیم. از هم‌زبانانم تقاضا دارم از کرونا نترسند، ولی مواظب باشند. امیدوارم سال خوبی برایتان باشد، شاید امسال نتوانیم عید را به خوبی برگزار کنیم، ولی پس از گذر از این مرحله، سال خوبی در انتظارمان است.”

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید