زلنسکی: در نبرد با روسیه تنهایمان گذاشتند

  • کامنت
  • جمعه ۶ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۱۲
    کد خبر :890885
زلنسکی: در نبرد با روسیه تنهایمان گذاشتند

«ولودیمر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین بامداد جمعه با انتقاد تلویحی از کشورهای غربی، گفت: ما را در نبرد با روسیه تنها گذاشتند.

زلنسک در صفحه توئیتر خود نوشت: «اوکراین در حفاظت از خود تنها ماند. غرب فقط از حمایت آن صحبت می کند و فاش می کند که او کیف را ترک نکرده است».

وی سپس طی سخنرانی تلویزیونی با ادعای اینکه گروه‌های خرابکار مرتبط با روسیه در کی‌یف مشغول عملیات هستند، گفت: «بر اساس اطلاعات می‌گویم که من هدف شماره ۱ روسیه و خانواده‌ام هدف شماره ۲ آنهاست».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی همچنین در این سخنرانی، دستور بسیج عمومی در سراسر اوکراین را با هدف مقابله با عملیات نظامی روسیه در دنباس صادر کرد.

طبق این دستور که مدت آن ۹۰ روز است، مردم اوکراین باید ساختمان‌ها، وسایل نقلیه، تأسیسات، زمین، ابزارهای فنی و دیگر وسایل مورد نیاز را در اختیار دولت و ارتش قرار دهند.

رئیس‌جمهور اوکراین همچنین از کشورهای غربی خواست تحریم‌های سخت‌تری را بر روسیه اعمال کرده و دسترسی آن به سامانه سوئیفت را قطع کنند.

زلنسکی همچنین خبر داد در پی عملیات نظامی روسیه، ۱۳۷ نفر کشته و ۳۰۶ تن دیگر زخمی شدند.

ارتش اوکراین نیز با بیان اینکه ۶۰ گردان تاکتیکی ارتش روسیه وارد خاک این کشور شده‌اند، گفت: هدف نیروهای روسیه محاصره کی‌ف و ایجاد یک کریدور زمینی در سواحل جنوبی به سمت کریمه است.

در بیانیه ارتش اوکراین ادعا شده که ۳۰ تانک، ۵ هواپیما و ۶ بالگرد نظامی روسیه را در روز اول درگیری‌ها منهدم کرده است.

مشاور رئیس جمهور اوکراین نیز خبر داد: «۲۰۰ سرباز نیروهای ویژه روسیه در فرودگاه هوستومل کشته شدند».

به گزارش فارس، صبح پنجشنبه بود که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ به درخواست کمک نظامی سران منطقه جدایی‌طلب شرق اوکراین، دستور عملیات ویژه در منطقه دنباس را صادر کرد. بعد از آن، جنگنده‌ها، توپخانه‌ها و سامانه‌های موشکی ارتش روسیه، مواضع نظامی مختلفی از شرق تا غرب و شمال تا جنوب اوکراین را هدف قرار دادند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید