جدیدترین اخبار
20 آذر 1398 ساعت 11:49 ورزشی کد خبر :658314

زرینچه: حق من نبود بگویند حیا کن،استقلال را رها کن

سرپرست مستعفی تیم فوتبال استقلال گفت:امیدوارم قول آقایان برای بازگشت استراماچونی مثل حرفهای گذشته آقایان دروغ نباشد و واقعا او را برگردانند.

 

به گزارش فارس، جواد زرینچه که امروز میهمان برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم بود در خصوص مسائل مختلف صحبت‌هایی را انجام داد.

 

* یکی از اسطوره‌های استقلال هستم بدون اینکه حق کسی را خورده باشم

 

وی در ابتدای صحبت‌های خود اظهار داشت: در سالهای گذشته زمان آقای حجازی اتفاقاتی افتاد که باعث برکناری او شد. مدیریت وقت ایشان را کنار گذاشتند و آمدند بازی سایپا را بزرگ کردند و گفتند بازیکنان باعث شدند آقای حجازی اخراج شود اما اینگونه نبود و خودشان آقای حجازی را اخراج کردند. چرا نباید ناراحت شوم؟ من یکی از اسطوره های این باشگاه هستم. 13 سال خالصانه، صادقانه بدون اینکه از کسی ریالی گرفته باشم و حق کسی را خورده باشم برای این تیم زحمت کشیدم. من برای تیم ملی این مملکت زحمت کشیدم. برای استقلال از جیب خودم خرج کرده ام چون من عاشق تیم استقلال هستم. مثلا به هتل می رویم تا پول باشگاه بیاید دو روز طول می کشد و ما باید خودمان کارت بکشیم، بچه ها را به اردو ببریم و…

 

از این بابت ناراحت شدم که این حق من نبود به من بگویند زرینچه حیا کن استقلال را رها کن. آنهایی که با این شعار می آیند، آنها باید استقلال را نبینند. استقلال مال من و امثال من است، زمانی که این باشگاه پول نداشت، ما پای این تیم ایستادیم و آن را نگه داشتیم. امثال مرحوم پورحیدری، آقای حجازی، آقای جباری، آقای روشن و خیلی از بچه ها با من همبازی بودند اما این راهش نبود. این برخوردها خطی بود.

 

واکنش سرپرست مستعفی استقلال درباره خطی بودن بعضی طرفداران معترض

من آدم این آقایان را می شناسم که جلوی باشگاه آمدند و شعار دادند. کسی که استقلالی باشد نمی رود لوگوی باشگاه استقلال را بردارد و مشکی کند. باشگاه را به هم بزند، صندلی ها را بریزد و کامپیوتر را بشکند. اینها استقلالی نیستند. همین آدمها را من قبل از اینکه داخل زمین بروم دیدم و به آنها گفتم به رفیقتان بگویید بالاخره کار خودش را کرد و آرامش استقلال را گرفت. آمدند در گوش بازیکنان ما گفتند فلانی دارد می آید. این آقایان تا این حد وقیح هستند و آرامش تیم ما را گرفتند و نگذاشتند از بازی پیکان به سلامت عبور کنیم.

 

اشکهایم برای سختی‌هایی بود که کشیدم

زرینچه تصریح کرد: اشکهای من برای سالهای سختی که با استقلال بودم و برای هوادار این تیم خالصانه زحمت کشیدم. اشکهای من برای توهین نبود و هیچوقت از حیا کن رها کن ناراحت نشدم. ناراحتی ام از این بود که کسی که سالهای سال صادقانه و خالصانه برای این تیم کار کرده به او حمله شده، آن هم به خاطر کسانی که ول کن استقلال نیستند.این افراد نیستند اما حاشیه هایشان هست. از پیشکوستان سوءاستفاده می کنند و آز آنها می خواهم آلت دست این آقایان قرار نگیرند.

 

در سالهای گذشته املاک استقلال به نام چه کسانی خورده است؟

وی در خصوص اینکه آیا بعضی معترضان پول گرفته بودندگفت: شما شک نکنید اگر منافعی برای من نداشته باشد دست به این کارها نمی زنم. در سالهای گذشته املاک و مستغلات استقلال به نام چه کسانی خورد؟ غیر از کمپ حجازی جاهای دیگری هست که به اسامی دیگری ثبت شده است. سمت دماوند قرار بود زمینی را به شکل تعاونی در اختیار پیشکسوتان قرار بدهند، زمان ما و قبل از ما هم بود. متراژ آن زیاد بود، نمی خواهم به کسی تهمت بزنم و کسی را زیر سوال ببرم ولی یک نمونه را می گویم، بازیکنانی که قرارداد یک ساله داشتند کنار می آمدند و 400 میلیون بابت رضایتنامه می دادند! می گفتند چون شما قرارداد ندارید، باید بابت رضایتنامه پول بدهید و از قرارداد 500 میلیون 250 میلیون را بازیکن برمی‌داشتند.از قوه قضائیه می خواهم به این مسائل ورود کند. امثال ما را باید می بردند تا به آنها می گفتیم مستنداتی هم هست. واقعیت این است که کسی اگر می تواند به این مسئله کمک کند خود بازیکنان هستند که می توانند بدون اینکه شناسایی شوند در این باره صحبت کنند.

 

ماجرای سرمربیگری قلعه‌نویی در استقلال

چرا زرینچه زمانی که در هیات مدیره بود، سکوت کرد، وی رد پاسخ به این سوال گفت:دوره من زیاد طول نکشید و من هم تازه فهمیدم. ما برای انتخاب سرمربی از 4 نفر رزومه گرفته بودیم و شب که جلسه را ترک کردیم 12 شب فهمیدم حکم آقای قلعه نویی صادر شده است. ما جلسه را ترک کردیم تا ببینیم فردا چه اتفاقی می افتد که این اتفاق صورت گرفت. مشکلات زیاد است و از زمانی که ما بازی می کردیم این تیم مشکلات و گرفتاری هایی دارد.

 

امیدوارم قول منزوی مثل وعده‌های قبلی دروغ نباشد!

وی در خصوص اینکه منزوی مدعی شده استراماچونی امروز بر می‌گردد گفت: امیدوارم این قول عین حرفهای گذشته آقایان دروغ نباشد و واقعا او را برگردانند و این اتفاق خوب برای استقلال بیفتد. بچه های باغیرت تیم با آمدن استراماچونی قدرت گرفته اند و امیدوارم همین رویه را در این مسیر سخت داشت باشیم و ما بازی های پلی آف آسیایی و جام حذفی را داریم که مهم ترین فاکتور برای موفقیت در نها بازگشت استرا است و اگر برنگردد تیم به بحران می خورد.امیدوارم با استراماچونی به توافق برسند، طبق شنیده من 150 هزار دلار یا یورو از حقوق او عقب افتاده است و او 100 هزار دلار هم پیش می خواهد و در مجموع باشگاه باید 250 هزار یورو در حال حاضر بدهد و اینکه قرارداد دو ساله او یک ساله شود. این اتفاقات را باشگاه قبول کرده تا ما استراماچونی را داشته باشیم و بدون او نمی توانیم موفق شویم. هواداران خوبی داریم و با همین روال امیدواری زیادی به این تیم داریم.

 

ماجرای ناراحتی استراماچونی و ماجرای سرکار گذاشتن او توسط باشگاه

سرپرست مستعفی استقلال در خصوص مشکلات استراماچونی با این باشگاه گفت: این مشکلات از زمان ورود او بوده است به خاطر شرایطی که ما داریم. استراماچونی نمی داند ما تحریم هستیم و مشکلات مالی داریم، اما خودمان که می دانیم. مسئولان می توانستند جلوتر از مربی حرکت کنند تا به این مشکلات نخوریم و با احساسات هواداران بازی نکنیم. جابجایی پول خیلی سخت است و باشگاه های دیگر هم درباره مربیان و بازیکنان خارجی این مشکل را دارند اما مسئولان که آگاهی دارند، باید جلوتر حرکت می کردند.

 

از رقم درخواستی استراماچونی اطلاعی ندارم

استراماچونی برای یکسال بالای یک میلیون یورو می خواهد، وی در خصوص این شایعه گفت: من اطلاعات ندارم و امیدوارم به هر شکل این موضوع حل شود. استراماچونی قرارداد دارد و مبلغ آن هم معلوم است. توافق جدیدی که خلیل زاده دیشب برای آن رفته است امیدوارم موفقیت آمیز باشد و به خواسته های استراماچونی در شرایطی که تیم ما دارد و هواداران درخواست دارد عمل شود.

 

سال گذشته استقلال 40 میلیارد بابات خارجی‌ها خرج کرد

زرینچه در خصوص نحوه بستن قرارداد با استراماچونی عنوان کرد:این موضوع ناشی از عدم آگاهی به قوانین و عدم حرفه ای بودن است. انگار که فکر کرده اند با یک مربی ایرانی نشستند و قرارداد می بندند. سال گذشته استقلال 40 میلیارد تومان بابت غرامت به خارجی هایش داده است که پول کمی نیست. اگر مربی خارجی می آورند باید قرارداد حرفه ای ببندند و تعهداتشان را انجام بدهند نه اینکه مربی شکایت کند و 6 سال دیگر به پولش برسند. برانکو، شفر، ویلموتس همگی طلب دارند. این پول را باید چه کسی بدهد؟ هوادار. گرفتاری هایش برای کیست.در این سالها چه استقلال چه تیم های دیگر به اینکه هوادار را چه در سطح ملی چه باشگاهی راضی نگه دارند توجه نکرده اند. اما باید به خواسته های مردم گوش داده شود و به آنها احترام بگذارد. حال و روز ما خوب نیست نه در ورزش و نه مسائل اجتماعی. به مردممان فکر کنیم که خوب و زحمتکش هستند. ان شاءالله مسیری برویم که آنها دغدغه ای نداشته باشند و این دلخوشی را از هواداران نگیریم.

 

کار پرسپولیسی‌ها در وزارتخانه راحت‌تر انجام می‌شود

وی در پاسخ به این سوال که چرا پیشکسوتان وضع موجود استقلال را تقصیر پرسپولیسی ها می‌دانند گفت: خود آنها هم مشکلات دارند و نزدیک 16، 17 میلیارد به برانکو بدهکارند اما یک موقع‌هایی آوانس هایی به آن طرفی ها می دهند که هوادار ناراحت می شود. مثلا کارهای پرسپولیسی ها خیلی راحت تر انجام می شود، آنها قوی تر هستند و در وزارتخانه کارشان راحت تر انجام می شود. استقلال و پرسپولیس بدون یکدیگر معنایی ندارد و گرمی فوتبال با این دو تیم و هواداران آن است دغدغه های هواداران را درک کنید چیز زیادی نیست. این همه فساد می شود آن وقت سالی 100 میلیارد برای باشگاه استقلال با این همه هوادار چیزی است؟شک نکنید سلطانی فر و مجموعه اش به این دو تیم علاقمندند و آدمهای خوبی هستند و دوست دارند ورزش کشور پیشرفت کند اما متاسفانه حمایت آنها خیلی کمرنگ است و قوی نیست. استقلال و پرسپولیس قوی تر از این باید حمایت شوند. در زمانی که ما بازی می کردیم هر موقع حال وهوای استقلال و پرسپولیس خوب بود حال و هوای تیم ملی هم خوب بود شادی این 8 هفته با استراماچونی با پول خریدنی نیست چرا وقتی می توانیم کاری کنیم که مردم را شاد داشته باشیم انجام نمی دهیم؟ این خدمت کردن جای دوری نمی رود و همیشه مردم قدردان وزارت ورزش و مسئولان خواهند بود.

 

ماجرای حذف عجیب از آسیا و سقوط استقلال به لیگ دو

وی در ادامه تصریح کرد: اگر طلب پروپیچ پرداخت نمی شد استقلال به لیگ دو سقوط می کرد! خدا پدر و مادر خطیر را بیامرزد که با کارهایی که کرد بدهی های فیفا برای بازی در جام جهانی پرداخت شد و از این خطر رها شدیم.

 

*غفوری 10 درصد از طلبش را گرفته، خیلی‌ها هم نگرفته‌اند

زرینچه در خصوص مشکلات مالی بازیکنان گفت: مهم ترین مشکل ما مالی است، از کاپیتانمان وریا غفوری که 10 درصد پولش را گرفته تا بچه های دیگر که پولی نگرفته اند و آبروداری کرده اند، گلایه‌های آنها هم در جلسه گذشته هم مدیریتی و هم مالی بود. به آقای فتحی خسته نباشید می گویم، تا جایی که توانستند زحمت کشیدند و معتقدم این موضوع دیر یا زود شدن باید مدیریت می شد.

 

ماجرای عدم تقسیم مساوی پول بین بازیکنان

آیا در استقلال به بازیکنان به یک اندازه پول ندادند، وی در این باره گفت:بازیکن جدیدی آمده که قراردادش 300 میلیون بوده و از آن 30 درصد گرفته، بازیکنی که از قدیم داشتیم مثل وریا و روزبه و فرشید و سیدحسین، پارسال باید تسویه می کردند اما امسال 10 درصد 12 درصد گرفته اند. دغدغه همه ما مسائل مالی است و همیشه گرفتار آن هستیم. باید یک جا یک تصمیم قوی گرفته شود آیا ما استقلال و پرسپولیس و فوتبال را می خواهیم؟ روزانه نمی شود مدیریت کرد.

 

اتهام پولشویی به استراماچونی در ایتالیا درست است

وی در خصوص شایعه اتهام پولشویی به استراماچونی گفت: صد در صد این حرف را تایید می کنم، دلیلی ندارد او دروغ بگوید. شما می بینید در شرایطی که کشور ما دارد این اتفاقات می افتد رصد می شود پولهایی که از ایران خارج می شود بلوکه می شود تا تایید شود از کجا آمده پولشویی است یا تمیز است.

 

درخواست یک استقلالی از رئیس جمهور

وی در پایان گفت: من نه در فضای مجازی هستم نه می خواهم هوادار جمع کنم. از آقای رییس جمهور یک خواهشی دارم. مردم ما خیلی خوب هستند و لیاقتشان خیلی از بالاتر چیزی است که در آن زندگی می کنیم. امیدوارم به خواسته های مردم توجه شود، همینطور به خواسته های هواداران باشگاه ها و امیدوار روزی برسد که ما دغدغه نداشته باشیم و کنار هم با دل خوش زندگی کنیم و به جای بداخلاقی به هم عشق بورزیم. نخواستم کسی را متهم کنم و تهمت بزنم و امیدوارم استقلال به جایی که می خواهد با این هواداران و استراماچونی و بازیکنان برسد.

Ad

Ad

روی خط خبر

 • اعضای باند سارقان مسلح را شناسایی کنید/ تصاویر
 • مرغ در بازار تهران آرام گرفت
 • ارزش سهام عدالت، امروز ۹ آذر ۹۹
 • «دودکش۲» وارد پیش تولید شد
 • بازی رایانه‌ای سفیر عشق آماده شد
 • اخبار ضد و نقیض درباره سرنوشت محافظ شهید فخری زاده
 • روایت یک مستندساز از جزئیات ترور شهید فخری ‌زاده
 • تولید روزانه ایران خودرو در مرز سه هزار دستگاه
 • رئیس مجلس شورای اسلامی: دشمن پشیمان نمی‌شود مگر با واکنش قوی
 • قیمت جدید دلار و دیگر ارزها در صرافی ; یکشنبه 9 آذر 99
 • جدیدترین پیکاپ بازار ایران با نام T8 چه مشخصاتی دارد؟
 • پرویز پورحسینی در جوار مزار همسرش در خاک آرمید
 • یارانه معیشتی فردا (دوشنبه) واریز می شود
 • نامگذاری خیابان صنایع تهران به نام شهید فخری‌زاده
 • بازگشت بوی نامطبوع به تهران/ شهرداری پیگیری نمی کند؟
 • وداع با پیکر شهید فخری‌زاده در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع)/ عکس
 • روزنامه کیهان: وقت آن رسیده که به بندر حیفا حمله کنیم/ این حمله باید با تلفات سنگین انسانی همراه باشد
 • ریزش یک تا 20میلیونی قیمت خودروهای داخلی در بازار
 • سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام یکشنبه 9 آذر 99
 • آیا عمر اوپک به سر رسیده است؟
 • کاهش نرخ ارز، چه کالاهایی را ارزان می‌کند؟
 • اظهارات یک مقام صهیونیست در مورد ترور دانشمند ایرانی
 • شاخص بورس بار دیگر به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی صعود کرد
 • توزیع گوشت مرغ با قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار تهران
 • ریزش معدن طلا در زیمبابوه ۴۰ کارگر را گرفتار کرد
 • اسرائیل؛ در تیررس انتقام سخت و عواقب ترور دانشمند ایرانی
 • آخرین قیمت ها در بازار موبایل
 • نرخ رسمی ۴۷ ارز ثابت ماند
 • سامانه جامع تجارت ایران راه اندازی شد/ فیلم
 • توضیحات وزارت بهداشت درباره تولید ۴ فرآورده با منشاء گیاهی مرتبط با کرونا