زدو خورد طرفداران ترامپ با پلیس در پایتخت آمریکا / عکس

    کد خبر :775115

انتظار می‌رود امروز و همزمان با برگزاری جلسه سنا برای تایید و رسمیت دادن به پیروزی جو بایدن، خشونت‌های بیشتری در پایتخت آمریکا از سوی هواداران ترامپ صورت بگیرد.

طرفداران دونالد ترامپ بنا به دعوت او از دیشب در شهر واشنگتن دی‌سی پایتخت آمریکا گردهم آمده‌اند تا با تاکید بر ادعای تقلب گسترده انتخاباتی، به نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا که حاکی از شکست ترامپ از جو بایدن است، اعتراض کرده و جلسه امروز (چهارشنبه) سنای آمریکا در رسمیت دادن به نتایج انتخابات اخیر را تحت‌الشعاع قرار دهند.

به گزارش عصرایران، صدها تن از حامیان ترامپ از دیشب در مقابل ساختمان کنگره آمریکا تجمع کرده و با سر دادن شعارهایی با پلیس درگیر شدند.

پلیس برای متفرق کردن حامیان ترامپ به گاز اشک آور و باتوم متوسل شده است. گروهی از طرفداران ترامپ در جریان درگیری با پلیس زخمی شدند.

ترامپ از هوادرانش خواسته امروز (چهارشنبه) در شهر واشنگتن دی‌سی یک گردهمایی بزرگ در حمایت از او و در اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری برگزار کنند. انتظار می‌رود ترامپ خود نیز در این گردهمایی اعتراضی که همزمان با جلسه امروز سنا برای رسمیت دادن به نتایج انتخابات اخیر ریاست جمهوری است، شرکت کند.

ترامپ اعلام کرده نتیجه انتخابات را نمی‌پذیرد و جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا به کاخ سفید راه نخواهد یافت.

تاکنون تمامی دعاوی حقوقی و شکایات ترامپ و وکلای او درباره تقلب گسترده در انتخابات در ایالت‌هایی چون پنسیلوانیا، میشیگان، ویسکانسین و جورجیا از سوی محاکم قضایی رد شده است.

تصاویر زیر از آلبوم خبرگزاری رویترز و از تظاهرات دیشب حامیان ترامپ در شهر واشنگتن دی‌سی است که به خشونت و زدو خورد با پلیس انجامیده است.

انتظار می‌رود امروز و همزمان با برگزاری جلسه سنا برای تایید و رسمیت دادن به پیروزی جو بایدن، خشونت‌های بیشتری در پایتخت آمریکا از سوی هواداران ترامپ صورت بگیرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید