ریزش ۱۹۲۳ واحدی شاخص کل بورس

    کد خبر :1054455
ریزش شاخص کل بورس

شاخص کل بورس در ابتدای معاملات دوشنبه با ریزش کار خود را آغاز کرده است.

شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز با ریزش ۱۹۲۳ واحدی مواجه شده است، نمادهای شستا، خودرو، خساپا، وبلمت بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل از خود بر جای گذاشته‌اند، ارزش معاملات خرد عدد ۳,۸۲۱ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، افزایش قابل توجهی نداشته است. اما نسبت به میانگین ماهانه، ۱۲% کاهش داشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۱,۱۸۹ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای دوازدهمین روز متوالی با ثبت رقم ۲۷۴ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت خروج هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۶۳ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت با ثبت رقم ۱۰۲ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این درحالی است که در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق‌ها نسبت به میانگین ماهانه در حال کاهش است.

به گزارش مهر، ارزش صف‌های خرید ۸۳ میلیارد تومان است که کاهش ۱۷۷ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد.این در حالی است که ارزش صف‌های فروش با افزایش ۱۹ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۱۹۱ میلیارد تومان قرار دارد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید