ریزش کوه در جاده هراز

    کد خبر :833086
ریزش کوه در جاده هراز

مسئول راهداری محور هراز گفت: ریزش کوه با حجم بسیار بالایی از سنگ ریز ه در هفت نقطه ؛ سبب شد تا این محور پس از حدود ۴ ساعت همچنان مسدود باقی بماند.

عیسی کریمی دقایقی پیش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، با اظهار این که هفت دستگاه کریدر و دیگر ماشین های راهداری در نقاط مختلف محور هراز مشغول پاکسازی هستند، تصریح کرد: متاسفانه پس از حدود چهار ساعت همچنان شماری از خودروها همچنان داخل ۲ تونل محبوس هستند.

وی با بیان این که درنقطه دو راهی بلده به طول حدود ۱۰۰متر در ارتفاع یک ونیم متر سنگ ریزه وارد جاده اصلی شده است، ادامه داد: در دیگر نقاط این محور به سمت آمل ریزش کوه وجود دارد که به نظر می رسد تا صبح نتوانیم عملیات پاکسازی را به اتمام برسانیم.

وی به حضور گروه های امداد و نجات هلال احمر و پلیس در محور هراز اشاره کرد و ادامه داد: نفوذ آب‌های سطحی در لایه‌های سنگی و خاک موجب سرخوردگی، جابجایی سنگ‌ها و سقوط سنگ‌ها از کوه شده که خوشبختانه آسیب به کاربران جاده ای وارد نکرده است.

کریمی گفت: اگرچه در دو طرف ۲ تونل شاهد محبوس شدن خودرو ها هستیم اما با تلاش راهداران و ایجاد راه موقت سرنشینان آنها از تونل بیرون آمده اند.

جاده هراز یا جاده ۷۷ مهم ترین و کوتاه ترین مسیر ورودی مازندران از پایتخت کشور است که از شهر رودهن در جنوبی ترین نقطه جاده آغاز و به شهر آمل در شمالی ترین نقطه خود ختم می شود.

حدود ۶۰ کیلومتر از مسیر حدود ۱۴۰ کیلومتری جاده هراز جزو حوزه استحفاظی شهرستان آمل است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید