رکوردشکنی‌های عجیب قیمت برنج تایلندی!

    کد خبر :829308

بررسی آمار منتشرشده از سوی وزارت صمت حاکی از آن است که قیمت مرغ در خرداد امسال نسبت به خرداد سال گذشته با ۱۰۵ درصد افزایش قیمت بیش از ۲ برابر شده است. همچنین قیمت برنج تایلندی به روند صعودی خود ادامه می‌دهد، به طوری که قیمت هر کیلوگرم آن به ۱۴ هزار و ۷۸۰ تومان رسیده است.

آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت از قیمت برخی کالاهای مهم و اساسی در خرداد ماه امسال نشان می دهد که قیمت همه آنها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بین ۳۷ تا ۱۰۵ درصد افزایش یافته است. همچنین قیمت آنها در همه این اقلام به جز گوشت گوسفندی مخلوط و برنج باسماتی درجه یک نسبت به ماه قبل از آن یعنی اردیبهشت ماه نیز با افزایش مواجه شده است.

بر این اساس قیمت مرغ بیش از بقیه کالاها در خرداد ماه امسال نسبه به خرداد ماه سال ۹۹ افزایش نشان می دهد به طوری که قیمت هر کیلوگرم آن از ۱۲ هزار و ۵۴۹ تومان به ۲۵ هزار و ۸۰۲ تومان رسیده است. همچنین قیمت مرغ نسبت به اردیبهشت ماه امسال نیز ۲.۵ درصد افزایش یافته است.

قیمت هر کیلوگرم برنج تایلندی(غیر از هومالی) نیز با حدود ۹۱ درصد افزایش قیمت، بیشترین افزایش قیمت را طی یک سال اخیر تجربه کرده است به طوری که قیمت هر کیلوگرم آن از هفت هزار و ۷۴۳ تومان در خرداد ماه سال ۹۹ به ۱۴ هزار و ۷۸۰ تومان در خرداد ماه امسال رسیده است. قیمت این نوع برنج نسبت به اردیبهشت ماه امسال نیز ۳.۲ درصد گران تر شده است. در این میان به نظر می رسد که با توجه به گرانی انواع برنج، خرید آن برای بسیاری از اقشار جامعه هر روز و هر روز سخت می شود و از همین رو، برنج های ارزان قیمت تر مورد اقبال بیشتری قرار گرفته اند اما همین افزایش تقاضا موجب شده است که قیمت این نوع برنج ها افزایش بیشتری را تجربه کند.

رتبه سوم گرانی ها نیز متعلق به شکر سفید با ۸۴.۶ درصد افزایش است. قیمت هر کیلوگرم شکر سفید در خرداد امسال به ۱۲ هزار و ۸۲۹ تومان رسید در حالی که قیمت آن در خرداد ماه سال ۹۹ حدود شش هزار و ۹۴۸ تومان بود.

قیمت شکر سفید نسبت به خرداد ماه نیز ۳.۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش همشهری آنلاین، همین سه کالا نیز بیشترین افزایش قیمت را نسبت به اردیبهشت ماه امسال تجربه کرده اند. رکورداران گرانی خرداد ماه امسال نسبت به ماه قبل از آن یعنی اردیبهشت ماه ا به ترتیب، شکر، برنج تایلندی و گوشت مرغ تازه است.

 قیمت برنج تایلندی!

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید