رونمایی از کنسول ps5؛ کنسول جدید سونی چه مشخصات و قیمتی دارد؟

    کد خبر :722431

سونی سرانجام از ظاهر نهایی PS۵ و PS۵ Digital Edition رونمایی کرد. در برنامه‌ی ویژه‌ی سونی برای معرفی پلی‌استیشن ۵ همچنین شاهد معرفی بازی‌های نسل بعد این کنسول بودیم.

به گزارش دیجی مگ، کنسول پلی‌استیشن ۵ در دو مدل معمولی و مدل تمام دیجیتال عرضه می‌شود. از نظر سخت‌افزاری هر دو کنسول یکسان هستند، ولی مدل تمام دیجیتال فقط نسخه‌ی دیجیتال بازی‌ها را اجرا می‌کند و دیسک درایو ندارد. دیسک داریو کنسول معمولی، توانایی خواندن دیسک‌های Blu-Ray Ultra HD را دارد؛ یعنی دیسک‌هایی که می‌توانند تا صد گیگابایت داده را در خود جای دهند.

اطلاعات بیشتری از خود کنسول در مراسم نمایش بازی‌های PS۵ در اختیار بیننده‌ها قرار داده نشد. قیمت نهایی کنسول هنوز رسما اعلام و احتمالا حتی مشخص هم نشده است. البته که در ابتدای برنامه، جیم رایان، مدیر پلی‌استیشن، اضافه کرد که برنامه‌های متعدد دیگری هم برای پلی‌استیشن ۵ در نظر گرفته شده است و در آینده‌ی نزدیک بیشتر درباره‌ی کنسول خواهیم شنید.

تعدادی از لوازم جانبی این کنسول، مثل هدست، دوربین یا استند شارژ دسته‌ها هم در ویدیوی معرفی خود کنسول نمایش داده شدند. همانطور که می‌بینید، ظاهر خود کنسول همان زبان طراحی دسته که پیش از این دیده بودیم را دنبال می‌کند.

عرضه‌ی محدود پلی‌استیشن ۵ در سال اول؛ قیمت نهایی چقدر خواهد بود؟

بلومبرگ با تعدادی از بازی‌سازان که به پلی‌استیشن ۵ دسترسی دارند، صحبت کرده است و آن‌ها با در نظر گرفتن سخت‌افزار این کنسول، انتظار ندارند تا سونی آن را با قیمتی کمتر از ۵۰۰ دلار بفروشد؛ طوری که تخمین زده شده که قیمت کنسول بین ۴۹۹ تا ۵۴۹ دلار باشد. یکی از تحلیل‌گران وب‌سایت بلومبرگ اضافه کرده که افزایش قیمت قطعات، سونی را مجبور کرده است تا قیمتی بیشتر از آنچه انتظار داشته‌اند را برای کنسول در نظر بگیرند.

منابع نزدیک سونی به این موضوع اشاره کرده‌اند که استراتژی آن‌ها در آینده‌ی نزدیک، تمرکز همزمان روی پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ خواهد بود؛ طوری که آن‌ها می‌خواهند با جذب کاربران بیشتر برای سرویس‌های آنلاین پلی‌استیشن، در کنار عرضه‌ی محدود پلی‌استیشن ۵، درآمد خود را حفظ کنند.

در حال حاضر پلی‌استیشن ۴ با قیمت پایه‌ی ۳۰۰ دلار و پلی‌استیشن ۴ پرو با قیمت ۴۰۰ دلار به فروش می‌رسد. احتمالا با عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵، این قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کنند تا افراد بیشتری جذب اکوسیستم پلی‌استیشن شوند و از سرویس‌های آنلاین آن استفاده کنند. مدیر عامل فعلی سونی، کنیچیرو یوشیدا، گفته است که آن‌ها نمی‌خواهند به درآمد یک باره‌ی حاصل از فروش سخت‌افزار اکتفا کنند.

طبق گفته‌ی بلومبرگ، سونی برنامه دارد تا در سال نخست عرضه‌ی PS5، تعداد کنسول کمتری در مقایسه با همین دوره‌ی زمانی PS4 تولید کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید