روحانی: سر میز مذاکره‌ای که برای منافع ملی ما ضرر نداشته باشد می نشینیم

  • سیاسی
  • دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۲۶
    کد خبر :642627

حسن روحانی گفت: ما سر میز مذاکره‌ای که برای منافع ملی ما ضرر نداشته باشد و لازم باشد با افتخار می نشینیم.

 

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در آیین افتتاح کارخانه احیای مستقیم و شروع عملیات اجرایی طرح توسعه فولاد بافت گفت: یکی از این طرح‌های بزرگ که افتتاح می‌شود ضربه‌ای به بدخواهان ما در دنیاست.

 

وی بیان داشت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان ارزش کار و مجموعه سرمایه‌گذاری است که امروز به ثمر رسیده است؛ اقدامات مربوط به این پروژه‌ها به معنای آن است که ما با همه توان و تلاش مان راه توسعه و پیشرفت کشور را ادامه می دهیم.

 

رئیس جمهور در مورد حفظ عزت ملی گفت: عزت ملی تنها با عمل انجام می‌شود و با شعار محقق نمی شود، اینکه ما می توانیم نیازمندیهای فولاد کشور را در بخشی زمینه‌ها تامین کنیم و مازاد آن را به دنیا صادر کنیم به آن معناست که این ملت تحریم ناپذیر است، اگر یک جایی را تحریم کنند از مسیر دیگر راه دیگر فعالیت خود را ادامه می دهیم.

 

روحانی با تاکید بر این که جوانان باید اشتغال داشته باشند و امنیت خانواده با اشتغال محقق می‌شود، اظهار داشت: امنیت در سایه اشتغال نسل جوان عزیز ما است؛ ما باید اشتغال در خور آن‌ها را ایجاد کنیم.

 

وی با اشاره به افتتاح های روز گذشته در استان یزد، اظهار داشت: این طرح‌ها و پروژه‌های عظیمی که افتتاح می‌شود به معنای آن است که ما دلگرمیم، با نشاطیم و آینده را آینده روشنی می بینیم. اگر امید نبود این آمار و ارقام افزایش پیدا نمی‌کرد.

 

رئیس جمهور با اشاره به اینکه افتتاح‌ها و کسانی که قصد تولید دارند در حال افزایش هستند، اظهار داشت: این نکته که همیشه بر روی آن تاکید می کنم ایستادگی، مقاومت، صبر، تحمل، سخت‌کوشی، تلاش و در کنار آن تعامل با دنیا است؛ اینها با یکدیگر منافات ندارد بعضی فکر می کنند اگر مقاومت کردیم یعنی قهر کنیم؛ نه، ما اهل قهر نیستیم.

 

روحانی خاطرنشان کرد: برخی که می‌گویند تعامل نکنیم یعنی منزوی شویم دشمنان ما می‌خواهند منزوی شویم. ما با همه دنیا حرف می‌زنیم. ما سر میز مذاکره‌ای که برای منافع ملی ما ضرر نداشته باشد و لازم باشد با افتخار می نشینیم.

 

وی بیان داشت: امروز مدیرعامل همین مجتمع به من گفت راه‌اندازی امروز این کارخانه در سایه برجام بود. بسیاری از بخش های این کارخانه در خارج گیر بود و نمی توانست وارد شود؛ برجام اینها را وارد کرد آنهایی که نمی توانند این واقعیت را بفهمند باید خوب درک کنند، البته در یزد هم این گزارش را به ما دادند که در سایه برجام توانستیم بخش‌های مهم را وارد کنیم.

 

به گزارش فارس ،وی با اشاره به لزوم واردات در برخی از موارد بیان داشت: اینکه توانستم ۱۱ فاز پارس جنوبی را افتتاح کنیم به خاطر برجام بود. تمام کمپرسورها در گمرکات مختلف دنیا خوابیده بود و با برجام راه باز شد و اینها همه آمد؛ نمی دانم چرا برخی از برخی کلمات خیلی خوشحال نمی‌شوند. قدرت دیپلماسی برای ما افتخار است، قدرت علم برای ما افتخار است و قدرت حرف زدن برای ما افتخار است.

 

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ما حکیمان بزرگ در این کشور داریم، گفت: قبل از این قرار بود در بخش هایی مهندس خارجی برای ما بخش‌هایی را راه اندازی کند حالا که نیامد خودمان راه‌اندازی می‌کنیم؛ البته خط قرمز همیشه داریم خط قرمز ما این است که حقوق ما محفوظ بماند و در مسیری که ما حرکت می کنیم عزت ملی ما محفوظ بماند اما اینکه بخواهیم با کسی بنشینیم، سخن بگوییم و حرف بزنیم برای منافع ملی‌مان در چارچوب عزت ملی چیزی است که خداوند به ما هم امر کرده و راه ما بوده است.

 

روحانی اضافه کرد: پیغمبر ما با همه حرف می زد و با همه پیمان می بست؛ نعوذبالله کسی می‌آمد می‌گفت پیغمبر چقدر ساده لوح بوده است که در آن پیمان شکست خورد و باز هم دارد پیمان می‌بندد. راه این است آن کسی که پیمان می شکند ضرر می‌کند، آن کس که پای عهد و پیمان ایستاده همیشه پیروز میدان است و موفق است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید