رشد۲هزار واحدی شاخص بورس

    کد خبر :953450
رشد۲هزار واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۲هزار واحدی روبرو شد.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 5میلیارد و 203میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 3هزار و 614میلیارد تومان در بیش از 297هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 2هزار و 410 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 410هزار و 455 واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ایران خودرو، فجر انرژی خلیج فارس و سرمایه‌گذاری غدیر شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی پارس، توسعه معادن و فلزات و پالایش نفت بندرعباس با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3 میلیارد و 255میلیون ورقه به ارزش 12هزار و 133میلیارد تومان در 245هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 12 واحد رشد کرد و در ارتفاع 18 هزار و 431واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی تندگویان، صنایع پتروشیمی تخت جمشید و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های آهن و فولاد غدیر ایرانیان، پویا زرکان آق دره و بیمه اتکایی ایرانیان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

تسنیم

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید