رسیدگی ویژه به پرونده‌ عاملان حادثه روز جمعه اصفهان

  • سیاسی
  • سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۴:۵۱
    کد خبر :866258
رسیدگی ویژه به پرونده‌ عاملان حادثه روز جمعه اصفهان

رییس کل دادگستری استان اصفهان از برخورد قاطع و بدون ملاحظه دستگاه قضایی با برهم‌زنندگان نظم و امنیت جامعه خبر داد و گفت: پرونده‌های قضایی برای عاملان این حادثه به صورت ویژه در دادسرای مرکز استان تشکیل و پس از انجام مراحل، تحقیقات قضایی با سرعت در شعب ویژه محاکم رسیدگی خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری در جمع اعضای شورای قضایی استان، با اشاره به حوادث اخیر اصفهان، اظهار کرد: متأسفانه در حوادث اخیر علی رغم انجام توافقات مسؤولان استانی با کشاورزان که منجر به جمع‌آوری چادرهای تجمعی در محل زاینده رود شده بود، افرادی با سبق تصمیم، آگاهانه و با برنامه ریزی، نظم عمومی و آرامش و آسایش جامعه و مردم را به مخاطره انداختند.

رییس دستگاه قضایی استان اصفهان با اشاره به اینکه حداکثر تلاش در حوزه پیشگیری از وقوع این گونه حوادث از سوی دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی استان در قالب‌های مختلف انجام شد، گفت: متأسفانه عده ای از افراد به هیچ یک از تذکرات توجهی نکرده، بلکه مبادرت به اخلال در نظم عمومی، سلب آرامش و آسایش، تخریب اموال دولتی و اشخاص، درگیری با مأموران دولتی و انتظامی کردند.

وی با بیان اینکه قطعاً دستگاه قضایی استان با جدیت و بدون هیچ گونه ملاحظه وفق قانون با این گونه افراد برخورد خواهد کرد، افزود: بر این اساس پرونده‌های قضایی برای عاملان این حادثه به صورت ویژه در دادسرای مرکز استان تشکیل و پس از انجام مراحل، تحقیقات قضایی با سرعت در شعب ویژه محاکم رسیدگی خواهد شد.

رییس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: بی‌شک حساب کشاورزان زحمتکش که به دنبال مطالبات قانونی خود بودند با عاملان این حوادث جدا است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین جعفری در پایان ضمن تأکید بر لزوم تشکیل منظم و ماهیانه جلسات شورای قضایی استان از اعضا خواست با هم افزایی و تعامل و با بهره مندی حداکثری از ظرفیت های موجود، در مسیر رفع مشکلات و پاسخگویی به مطالبات مردم حرکت کنند.

وی با تأکید بر لزوم عملگرایی در انجام وظایف، گفت: همان گونه که در آیات و روایات بر عمل به وظایف توصیه شده و منظور از عمل نیز عمل صالح است، لازم است مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی با دوری از شعارزدگی بگونه‌ای عمل کنند که بتوانند پاسخگوی اقدامات و فعالیت‌های خود برای مردم باشند و در این صورت نتیجه این عملگرایی امنیت، آرامش و عدالت گستری برای عموم خواهد بود.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید