رایزنی ایران و عربستان در خصوص تحولات فلسطین

  • سیاسی
  • یکشنبه ۷ آبان ۱۴۰۲ ۱۶:۵۴
    کد خبر :1029830
رایزنی ایران و عربستان

وزرای امور خارجه ایران و عربستان سعودی در گفتگوی تلفنی در خصوص آخرین تحولات فلسطین با یکدیگر رایزنی کردند.

به گزارش همشهری آنلاین، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات فلسطین با یکدیگر رایزنی کردند.

طبق اعلام وزارت امور خارجه عربستان در این گفتگو در خصوص توقف فوری جنگ و همچنین حفاظت از غیرنظامیان فلسطینی رایزنی‌هایی انجام شد.

وزیر امور خارجه کشورمان پیشتر نیز در دیدار با آنتونی گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در نیویورک ضمن اعلام مجدد حمایت از مردم مظلوم فلسطین در برابر جنایات سَبُعانه رژیم صهیونیستی، نسل‌کشی رژیم اسرائیل را به شدت محکوم کرد.

رئیس دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تأکید داشت: سکوت برخی کشورها و همراهی آمریکا در برابر تهاجم وحشیانه و نسل‌کشی رژیم اسرائیل، عامل تشجیع (تشویق) این رژیم آپارتاید برای تشدید حملات علیه غیرنظامیان در غزه و کرانه باختری شده است.

وزیر امور خارجه همچنین افزود: جمهوری اسلامی ایران حمایت مستمر از مبارزات رهایی‌بخش و مقاومت مردم فلسطین با هدف تحقق کامل حقوق انسانی آن‌ها را در زمره اصول اساسی سیاست خارجی خود قرار داده است.

امیرعبداللهیان بر ضرورت اقدام فوری و قاطع جامعه بین‌المللی و سازمان ملل متحد به‌ویژه شورای امنیت آن در انجام وظایف خود در زمینه حمایت از مقاومت مردم فلسطین تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین تأکید کرد: ایران از هرگونه راه حل سیاسی که موجب توقف فوری جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی در غزه، ارسال کمک‌های مستمر انسان‌دوستانه و مقابله با کوچ اجباری مردم غزه است حمایت می‌کند.

امیرعبداللهیان افزود: در صورت تداوم وضع کنونی و جنایات جنگی رژیم صهیونیستی، هرگونه احتمالی مبنی بر گسترش دامنه جنگ و گشودن جبهه‌های جدید در منطقه علیه رژیم اسرائیل متصور است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید