راه اندازی بی‌سابقه تخت‌های بیمارستانی در دوران کرونا

    کد خبر :810984

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بی‌سابقه دانستن راه‌اندازی تخت‌های بیمارستانی و آی سی یو طی یک سال اخیر در کشور افزود: ماهانه یک هزار تخت بیمارستانی و ۲ هزار و ۷۰۰ تخت آی سی یو در دوران شیوع کرونا در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی شده است.

سعید نمکی در بیست و چهارمین آیین پویش ره سلامت در سبزوار با اشاره به اینکه سبزوار پرچم‌دار تشییع علوی است، اظهار کرد: بزرگ‌ترین عرفا و فیلسوف‌های تاریخ را در دیار بیهق داریم و امیدواریم همچنان شاهد پیشرفت و توسعه در این شهرستان باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بی‌سابقه دانستن راه‌اندازی تخت‌های بیمارستانی و آی سی یو طی یک سال اخیر در کشور افزود: ماهانه یک هزار تخت بیمارستانی و ۲ هزار و ۷۰۰ تخت آی سی یو در دوران شیوع کرونا در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی شده است که همه این اتفاقات از عنایت پروردگار است و امیدواریم در استمرار این راه موفق و پیشتاز باشیم.

وی بابیان اینکه با لطف خداوند متعال به پدیده‌ای در اوج تحریم و بی‌پولی به موفقیت‌هایی در مورد کرونا دست پیدا کردیم، بیان کرد: این اتفاق با هیچ معیار اقتصادی قابل‌سنجش نیست و مدیون اتحاد، همدلی، هدایت‌های رهبری و زحمات ستاد کرونا، همکاران نظام سلامت و استانداران هستیم که این‌گونه وفاق ملی ایجاد شد.

نمکی با اشاره به اینکه بعد از دفاع مقدس در دوران کرونا به وفاق ملی رسیدیم و با کار جهادی و بسیجی به مسیر مقابله با کرونا رفتیم، یادآور شد: در دوران دفاع مقدس یک خط مقدم جبهه داشتیم، اما در دوران کرونا حتی دوست کنارمان می‌توانست بمب انفجار ویروس باشد.

وی اذعان کرد: شیوه مدیریت کرونا در کشورمان افتخاری برای جمهوری اسلامی شد و با همراهی کادر درمان هیچ بیماری در بیرون از بیمارستان سرگردان نشد.

نمکی یادآور شد: سنگین‌ترین هجمه‌های ناجوانمردانه علیه ما در اوایل ویروس کرونا بود، حتی برای تهیه ماسک دچار مشکل شده بودیم و مانده بودیم چگونه پاسخ پرسنل بهداشت و درمان را بدهیم، اما به لطف خدا مشکلات برطرف شد.

منبع: فارس

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید