روزنامه استاد الدوحه خبر داد؛

راهکار جایگزین AFC برای لیگ قهرمانان آسیا/ تیم دوم میهمان می‌شود

  • ورزشی
  • یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۹:۱۶
    کد خبر :715420

روزنامه استاد الدوحه قطر امروز در گزارشی اعلام کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال بررسی یک برنامه جدید برای جایگزینی سیستم حذفی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا است. طبق اعلام این روزنامه، بعضی از فدراسیون‌ها با طرح AFC برای برگزاری مرحله گروهی مسابقات به صورت تجمیعی در یک کشور مخالفت کرده‌اند.

استاد الدوحه نوشت: «جستجو برای پیدا کردن راهکارهای جایگزین با اظهارات اخیر داتو ویندزور جان دبیر کل کنفدراسیون آسیا تقویت شد و این مسئله را روشن کرد که کنفدراسیون هنوز تاریخ و ساز و کار تکمیل مسابقات لیگ قهرمانان را مشخص نکرده است زیرا او گفت که کمیته‌های مختلف در AFC هنوز در حال بررسی پرونده هستند. مقایسه این اظهارات با صحبت‌های قبلی مبنی بر اینکه ممکن است برگزاری بازی‌ها به صورت تجمعی نزدیکترین گزینه باشد نشان می‌دهد که مشاوره AFC با فدراسیون‌ها برای برگزاری مسابقات در یک یا دو کشور ممکن است مسیر را با گزینه‌های جدید تغییر داده باشد.»

این روزنامه در ادامه به خبر روز گذشته‌اش و پیشنهاد جدید AFC برای لیگ قهرمانان آسیا پرداخت و نوشت: «راهکار آلترناتیو AFC به جای سیستم تجمیعی، برگزاری بازی‌های مرحله گروهی به حالت عادی و به صورت رفت و برگشت به صورت مشترک در دو روز است. روند کوتاه کردن مسابقات برای پایان هرچه سریع‌تر آنها، با حذف سیستم رفت و برگشت در مراحل حذفی (یک هشتم، یک چهارم و نیمه نهایی) صورت می‌گیرد و به صدرنشین این اولویت داده می‌شود که میزبان باشد. تیم دوم هم مجبور است برای بازی در مراحل حذفی میهمان باشد که البته باتوجه به عدم حضور تماشاگران، بازی خارج از خانه تاثیرگذار نیست.

دیدار فینال ممکن است تنها استثنای این طرح باشد و به خاطر مسائلی بازاریابی و مالی کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رفت و برگشت در تاریخ‌های ۲۲ و ۲۸ نوامبر برگزار شود.»

به گزارش مهر، پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهر خودرو چهار نماینده ایران در فصل ۲۰۲۰ لیگ قهرمانان آسیا هستند که در دو هفته این مسابقات به میدان رفته‌اند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید