راهنمای انتخاب تشک طبی برای تشک تخت

    کد خبر :930948
راهنمای انتخاب تشک طبی برای تشک تخت

بهترین تشک طبی مناسب تشک تخت

بهترین انواع تشک طبی که در بازارهای داخلی می توانید پیدا کنید، نوعی تشک است که دارای مجموعه ای از ویژگی های پزشکی و راحتی باشد که ممکن است از نظر قیمت نسبت به نمونه های معمولی خود گران تر شود. در بسیاری از مواردی که فرد از برخی مشکلات سلامتی مانند مشکلات ارتوپدی، مشکلات کمر و ستون فقرات رنج می برد به تشک های طبی متوسل می شود و حتی استفاده از تشک تخت طبی اغلب مطابق با نظر پزشک است که استفاده از آن را توصیه می کند. در واقع استفاده از آن ممکن است در دوره های زمانی خاص توصیه شود تا زمانی که مشکل بیمار به پایان برسد. اما برخی از تشک های طبی برای همه افراد مناسب است و راحتی را به ارمغان می آورد.

در این مقاله بیشتر در مورد تشک تخت طبی و کاربردهای آن صحبت خواهیم کرد. اولین سوالی که به طور طبیعی به ذهن خطور می کند این است که:

تفاوت اساسی تشک های طبی با تشک های فنری در بازار چیست؟

صرف نظر از این که تشک با فنر متصل دچار عدم تعادل می شود، برای کاربرد دو نفر با وزن غیرمشابه مناسب نیست و تشک تعادل خود را از دست می دهد و بیشتر و بیشتر می شود. بنابراین توصیه می شود تشک های فنری متصل جامد را از برندها و مدل های خاص خریداری کنید.

در مقابل تشک طبی از اسفنج فشرده طبی تشکیل شده است. تشک طبی انعطاف پذیر نیست، بلکه باید جامد باشد. در واقع، استفاده از تشک طبی مبتنی بر صاف کردن کامل پشت و ستون فقرات در هنگام خواب برای درمان خمیدگی و عدم تعادل در مهره های ستون فقرات است.

راهنمای انتخاب تشک طبی برای تشک تخت

چرا باید تشک طبی بخریم؟

تشک تخت طبی راحتی بیشتری به افراد ارائه می دهد و از فشار به مهره ها و ستون فقرات آن ها جلوگیری می کند. همچنین مانع زخم بستر در افراد بیماری که باید از زمان زیادی را در بستر بمانند، می شود. بسیاری از تشک های تخت بیمارستانی مجهز به محافظ های محیطی هستند تا از غلت زدن و افتادن بیمار از تخت جلوگیری کنند. همچنین تمیز کردن آن‌ ها آسان ‌تر است که این ویژگی آن‌ ها را به انتخابی کاربردی و راحت تبدیل می ‌کند.

انواع تشک های تخت طبی

تشک های تخت که به تشک درمانی یا طبی نیز معروف هستند، برای مصارف بیمارستانی و خانگی مناسب اند. آن ها مواد مختلفی دارند که ممکن است با آن ها آشنا باشید مانند فوم یا فنر داخلی. قبل از تصمیم گیری، شرایط خود را در نظر بگیرید، زیرا هر شخص با توجه به شرایط خود نیاز تشک متفاوتی نسبت به فرد دیگر دارد.

تشک های خواب فوم: این نوع تشک طبی یکی از مرغوب ترین و راحت ترین تشک ها برای بدن است و خرید آن را بسیاری از پزشکان متخصص ارتوپدی و درد ستون فقرات توصیه می کنند. این به دلیل اهمیت فوق العاده آن در فرم دادن به بدن است. اما یکی از معایب آن این است که امکان دارد به سرعت آسیب ببیند.

تشک خواب فوم نرم: این تشک ها دارای قیمت مناسبی هستند؛ اما به دلیل عمر کوتاه نیاز به تعویض مکرر دارند.

تشک خواب پنبه ای: بیشتر مردم در گذشته از تشک های نخی استفاده می کردند و از بدترین نوع تشک ها به حساب می آید، زیرا سخت است و برای راحتی کمر و ستون فقرات مناسب نیست.

تشک تخت خواب فنری: این تشک ها به دلیل محکم بودن و نداشتن فنر در صورت بروز کمردرد یا مشکل در ستون فقرات توسط پزشکان برای دوره های خاصی توصیه می شود. در صورت عدم وجود هر گونه مشکل کمر یا ستون فقرات، توصیه می شود از این تشک ها استفاده نکنید. از آنجایی که خواب طولانی مدت روی آن باعث کمردرد می شود، بنابراین ترجیح داده می شود زمانی که پزشک خواب را تجویز می کند، در مورد مدت خوابیدن روی آن سوال کنید.

تشک های خواب لاتکس: این تشک طبی راحتی را برای کمر فراهم می کند و برای کسانی که از کمردرد رنج می برند بسیار مناسب است. این تشک تخت به کاهش فشار روی کمر در هنگام خوابیدن روی آن کمک می کند و پزشکان استفاده از این نوع بالش را توصیه می کنند. تشک لاتکس حتی برای کسانی که از مشکلات کمر و ستون فقرات رنج نمی برند و در واقع برای همه افراد مناسب است؛ زیرا برای آرامش بدن در همه شرایط اعم از خوابیدن به پشت و یا خوابیدن به یک طرف طراحی شده است. علاوه بر دوام این نوع تشک ها باعث راحتی ستون فقرات می شود و آن را در حالت روان و راحت نگه می دارد. ضمن اینکه ماندگاری طولانی دارد.

تشک های بادی: این تشک ها برای کسانی که از درد استخوان و ستون فقرات رنج می برند بسیار مناسب است، زیرا یکی از مهم ترین ویژگی های آن قابلیت کنترل میزان سختی و شدت آن است. همچنین برای افراد با وزن های سنگین مناسب می باشد و از 4 مربع در داخل تشکیل شده است و مربع های داخل آن با توجه به طبیعت هر بدن قابل کنترل است.

تخت قابل تنظیم: این نوع تشک اغلب در بیمارستان ها استفاده می شود، زیرا برای افراد مسن که از ضعف استخوان رنج می برند مناسب است. همچنین برای کسانی که از رفلاکس مری یا بی خوابی رنج می برند مناسب می باشد. این نوع تشک چندان در دسترس نیست و می توان به طور خاص درخواست کرد.

راهنمای انتخاب تشک طبی برای تشک تخت

تشک های تخت چه اندازه ای دارند؟

اندازه استاندارد تشک طبی 90 سانت برای تشک های یک نفره و 160 سانت برای تشک های دونفره عرض دارد. اگر فرد سنگین وزن است، تشک بزرگ تر از فوم متراکم را انتخاب کنید. اگر شخص تحت مراقبت طولانی مدت باشد؛ تشک های تخت بیمارستانی برای استفاده خانگی ایده آل هستند.

از کجا تشک طبی بخرم؟

برای خرید تشک تخت از متخصص مراقبت خود برای توصیه ها کمک بخواهید. خرید آنلاین تشک راحت می باشد و اغلب با یک آزمایش، تحویل رایگان و بازگشت آسان همراه است. برای صرفه جویی بیشتر از کدهای تخفیف آنلاین استفاده کنید. فروشگاه آنلاین خوشخوابان نمایندگی خوشخواب یکی از برترین فروشگاه ها در زمینه عرضه انواع تشک های طبی و تخت باکیفیت و متناسب با نیاز شماست. برای اطلاعات بیشتر در زمینه خرید تشک طبی از این وب سایت به آدرس www.khoshkhaban.com بازدید کنید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید