راننده تاکسی، کلاهبردار حرفه‌ای را به دام انداخت

  • حوادث
  • پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۸:۳۹
    کد خبر :167677

کلاهبردار سابقه‌داری که با معرفی خود به عنوان مدیرعامل یک هولدینگ اقدام به کلاهبرداری از ده‌ها نفر کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش ایسنا، ساعت ۱۵ روز پنجشنبه هجدهم آبان ماه امسال، ماموران کلانتری ۱۶۸ مشیریه درحال گشت‌زنی در حوزه استحفاظی خود بودند که متوجه درگیری راننده یک دستگاه خودرو تاکسی با فردی دیگر شده و نسبت به موضوع حساس شدند. در ادامه با حضور ماموران راننده تاکسی به آنها مراجعه کرد و گفت: این فرد یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از من گرفته و اکنون قصد دارد با موتورسیکلت از محل فرار کند. فرد مقابل نیز با رد ادعاهای راننده مدعی شد که شاکی با او دوست است و این مبلغ پول را به عنوان قرض به او داده اما حالا پشیمان شده و به دروغ می‌گوید که فریبش داده‌ام.

در ادامه هر دو فرد به کلانتری منتقل شده و پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد، که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور مقام قضایی، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و شاکی پرونده به کارآگاهان گفت: سه روز قبل متهم را به عنوان مسافر دربست از اسلامشهر و به مقصد ابتدای باغ فیض سوار ماشین کردم، در مسیر او مدعی شد که مدیر عامل یک شرکت است و چندین شرکت زیر مجموعه دارد و یکی از دفاتر نمایندگی شرکتش نیز در رباط کریم قرار دارد. او مدام با تلفن صحبت می‌کرد و از خانمی که پشت خط بود می‌خواست که هر فردی که به شرکت آمد و نیازمند بود، از یک تا بیست میلیون تومان به او کمک کند و در ادامه صحبت هایش از معاملات میلیاردی صحبت می‌کرد. من هم سر صحبت را با او باز کردم و مدعی شد که می تواند مرا به عنوان راننده شخصی‌اش استخدام کند، اما باید قبل از آن هزینه بیمه را پرداخت کنم تا او ماشین شرکت را به من تحویل دهد. من هم امروز با او قرار ملاقات گذاشتم و مبلغ یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانِ درخواستی‌اش را به او تحویل دادم و او مدعی شد که تا دقایقی دیگر یک دستگاه خودرو پرادو را تحویل من خواهد داد. منتظر آمدن خودرو پرادو ادعایی او بودیم که متوجه شدم که قصد دارد با یک پیک موتوری از محل متواری شود که مانع کارش شدم و تا اینکه او دستگیر شد.

در بررسی سوابق متهم پرونده به نام اسماعیل. ک متولد ۴۴ که در اظهارات اولیه منکر هرگونه کلاهبرداری شده بود، او به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه کلاهبردرای که بارها دستگیر و روانه زندان شده، مورد شناسایی قرار گرفت. در ادامه تحقیقات و با شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان که دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، مشخص شد که اسماعیل تحت عنوان مدیرعامل شرکت‌های بازرگانی و به بهانه استخدام افراد با حقوق ماهیانه سه میلیون تومان همراه با بیمه و دیگر مزایا، اقدام به کلاهبرداری از آنها کرده و به بهانه پرداخت حق بیمه از سوی متقاضیانِ استخدام، مبالغی را از ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از آنها دریافت کرده است.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه رضا امیدی – رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی دقیق متهم از سوی تعدادی از شکات و مالباختگان، متهم به ناچار لب به اعتراف گشوده و صراحتا به کلاهبرداری از این افراد اعتراف کرد که با اعتراف صریح متهم به کلاهبرداری‌های مشابه، شناسایی تعدادی دیگر از شکات و مالباختگان و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگان احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است.

وی از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان نبرد شمالی – میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید