رئیسی: دشمن از راه‌های مختلف برای غارت مغز‌ها تلاش می‌کند

  • سیاسی
  • سه شنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۰
    کد خبر :947359
رئیسی دشمن از راه‌های مختلف برای غارت مغز‌ها تلاش می‌کند

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز مشکل غارت مغز‌ها را داریم، تاکید کرد: دشمن از راه‌های مختلف تلاش می‌کند که مغز‌ها را غارت کند.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز سه شنبه ۲۶ مهرماه در دوازدهمین همایش ملی نخبگان گفت: برای بنده توفیقی است که در این جلسه در جمع نخبگان حضور دارم و از نظرات ایشان استفاده کردم؛ تقاضای بنده این است که بیان دیدگاه‌های نخبگان به این جلسه که سبقه نمادین دارد، محدود نشود.

وی افزود: حتماً ارتباط با نخبگان باید از طریق بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری و از طریق دانشگاه‌ها، وزرای محترم و خود نخبگان حفظ شود و نکات، پیشنهادات و دیدگاه‌های عزیزان حتماً منتقل شود.

رئیس‌جمهور اظهار کرد: امروز اراده جدی برای توجه به دیدگاه نخبگان در دولت وجود دارد تا در عمل ما شاهد یک تحول باشیم؛ این نگاه تحول‌گرایانه که در نخبگان بیش از دیگران وجود دارد، زمینه بسیار خوبی برای تحقق ایده دولت برای انجام تحول در حوزه‌های علمی و به ویژه در حوزه‌های عملکردی، فراهم کرده است.

رئیسی با بیان اینکه ایده بنیاد ملی نخبگان را رهبری معظم انقلاب اسلامی ارائه کردند، گفت: با نظر ایشان این بنیاد شکل گرفت و گام‌هایی در جهت شناسایی نخبگان و حمایت از آن‌ها برداشته شد، اما ضمن تقدیر از تمام زحماتی که در ادوار گذشته به ویژه در معاونت علمی ریاست جمهوری توسط آقای دکتر ستاری و همکاران ایشان انجام شد، آنچه که انجام گرفت با آنچه که باید انجام بگیرد، تفاوت دارد.

وی ادامه داد: طبیعتاً با استفاده از تجربیات و اندوخته‌هایی که تاکنون بوده، باید گام‌هایی نو و بلندی را برداشت. باید در جهت شناسایی نخبگان و اینکه نخبگی در چیست، کار شود.

رئیس جمهور اظهار کرد: استعداد‌های برتر باید به خاطر این نعمت شاکر خداوند متعال باشند، اولین شکر این است که دارنده نعمت بداند که این نعمت از آن خداست و آن را در مسیری که رضای اوست مورد استفاده قرار دهد و همواره خود را مدیون این نعمت الهی بداند.

وی با بیان اینکه دولت با همه امکانات برای رفع مشکلات و نیاز کشور در خدمت نخبگان است، گفت: بسته کامل اتاق عمل را به عنوان یک هدیه برای یکی از کشور‌های همسایه بردم و مسئولین آن کشور از تولید تجهیزات اتاق عمل توسط ایران متعجب بودند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز مشکل غارت مغز‌ها را داریم، تاکید کرد: دشمن از راه‌های مختلف تلاش می‌کند که مغز‌ها را غارت کند.

وی با بیان اینکه بر استقلال بنیاد ملی نخبگان تاکید داریم، افزود: معتقدیم این کار باید به صورت ویژه و خاص دنبال شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید