دیده شدن شی عجیب در آسمان پاکستان

    کد خبر :780872
دیده شدن شی عجیب در آسمان پاکستان

همزمان با انتشار اخبار ضد و نقیض درباره مشاهده بشقاب پرنده در آسمان پاکستان سازمان هواپیمایی این کشور رویت شی فوق‌العاده عجیب و نورانی توسط یک خلبان پرواز تجاری را تایید کرد.

خلبان یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به سازمان هواپیمای کشوری (PIA) پس از برخاستن از فرودگاه شهر “لاهور” متوجه شی فوق‌العاده عجیب در فاصله یکهزار فوتی از هواپیما (در ارتفاع ۳۵ هزار فوت) شد.

یک مقام سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان روز پنجشنبه با تایید این رویداد اعلام کرد: خلبان بلافاصله با گزارش موضوع به مرکز کنترل، از این شی عجیب عکس گرفت .

وی افزود: هرگونه اظهار نظر درباره ماهیت این شی زود است اما عملیات بررسی مطابق روال رسمی و استاندارد آغاز شده است.

شبکه خبری “جیو نیوز” پاکستان گزارش داد: شی عجیب درحال پرواز توسط خلبان هواپیمای مسافربری مشاهده شد درحالی که با وجود نور خورشید این شی فوق‌العاده نورانی بود.

اردیبهشت ماه امسال پنتاگون با انتشار چند ویدئو از اشیا ناشناس پرنده که توسط خلبانان آمریکایی در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۵ گرفته شده، گمانه‌زنی‌ها در مورد احتمال وجود موجودات فرازمینی را بالا برد.

شیء ناشناسِ پرنده (به انگلیسی: Unidentified flying object ؛مخفف: UFO یوفو)، که در فارسی به آن بشقاب پرنده هم گفته می‌شود، اصطلاح رایج برای هر پدیده هوایی است که علت آن نمی‌تواند به‌آسانی یا بلافاصله توسط ناظر، شناخته شود.

نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا، که در سال ۱۹۵۲ این اصطلاح را ابداع کرده‌است، در ابتدا اصطلاح «یوفو» را به اشیائی که پس از بررسی دقیق توسط محققان متخصص ناشناخته باقی می‌مانَد، اطلاق کرد؛ هر چند امروزه اصطلاح یوفو اغلب برای توصیف هر گونه منظره ناشناخته که توسط ناظر گزارش می‌شود، استفاده می‌شود

منبع: رکنا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید