دیدار نماینده عربستان و آمریکا درباره امور ایران

    کد خبر :877222

شاهزاده “عبدالله بن خالد آل سعود” نماینده عربستان در سازمان‌های بین المللی روز جمعه با «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در خصوص مذاکرات وین دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی “العربیه” سعودی همچنین اعلام کرد که بن خالد علاوه بر ملاقات خود با رابرت مالی که روز جمعه برگزار شد، روز پنجشنبه نیز با فیلیپ ایریرا، رییس هیئت مذاکره‌کننده فرانسه در مذاکرات وین نیز دیدار کرده است.

برخی رسانه‌ها همچنین مدعی شدند که نماینده سعودی در وین روز جمعه با «انریکه مورا» نماینده اتحادیه اروپا نیز دیدار و دو طرف درخصوص مذاکرات هسته‌ای گفت و گو کردند.

بن خالد همچنین روز پنجشنبه با «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش دیدار کرده بود.

هشتمین دور مذاکرات لغو تحریم های ظالمانه علیه ایران در وین پایتخت اتریش روز دوشنبه ۲۷ دسامبر(۶ دی) پس از موافقت ایران با از سرگیری مذاکرات و با هدف احیای توافق هسته ای آغاز شد.

این مذاکرات در حالی از سر گرفته شد که دولت «دونالد ترامپ» رییس جمهوری پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۸ به طور یک طرفه از این توافق خارج شد.

نگرانی صهیونیست‌ها از اقتدار ایران در مذاکرات وین که این روزها به اوج رسیده و شاید خود را برای پذیرش شکستی دیگر آماده کرده اند، نارضایتی خود از این مذاکرات را پنهان نکرده و با لفاظی به دنبال ایران هراسی و فشار بر طرف های مذاکره کننده با ایران هستند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید