دومین بسته از اسناد طبقه‌بندی شده در دفتر سابق بایدن کشف شد

    کد خبر :966667
اسناد دفتر سابق بایدن

پس از آنکه اسناد طبقه‌بندی شده‌ای از دوران مربوط به معاونت جو بایدن در ریاست جمهوری آمریکا، در اندیشکده‌ای واقع در واشنگتن یافت شد، تلویزیون ان‌بی‌سی به نقل از منابعی آگاه از کشف اسناد طبقه‌بندی شده دیگری در دفتر سابق این رئیس‌جمهوری آمریکا خبر داد.

هنوز هیچ اطلاعاتی مبنی بر تعداد این اسناد طبقه‌بندی شده، درجه محرمانه بودن آن‌ها، مکان دقیق و یا زمان کشف این اسناد در دست نیست.

دولت آمریکا هم هنوز بیانیه‌ای را بابت کشف دومین بسته از اسناد طبقه‌بندی شده در یکی از دفاتر سابق جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا ایراد نکرده است.

سی‌بی‌اس نیوز پیشتر گزارش داد که حدود ۱۰ سند طبقه‌بندی شده از جو بایدن مربوط به زمانی که معاون باراک اوباما، رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا بود، در “مرکز دیپلماسی و تعامل جهانی پن بایدن”، اندیشکده‌ای در واشنگتن یافت شده است.

همچنین براساس گزارش تلویزیون سی‌ان‌ان، موضوع این اسناد به اوکراین، ایران و انگلیس مربوط می‌شوند.

“مرکز پن بایدن” به اسم بایدن است؛ شخصی که دائما از اواسط ۲۰۱۷ تا آغاز کارزار انتخاباتی‌اش در ۲۰۲۰ از فضای آن استفاده می‌کرد. ریچارد ساوبر، مشاور ویژه جو بایدن در این راستا اظهار کرد: این اسناد کشف‌ شده حاصل درخواست و یا بررسی دفتر ملی بایگانی و مدارک آمریکا نیست. این اسناد در “کمدی قفل‌شده” توسط وکلای شخصی جو بایدن در این اندیشکده یافت شد. این وکلا در این اندیشکده در حین بسته‌بندی پرونده‌هایی بودند که به این اسناد برخوردند. کاخ سفید با وزارت دادگستری و دفتر ملی بایگانی و مدارک آمریکا همکاری می‌کند.

جو بایدن روز سه شنبه ضمن بیان اینکه نمی‌داند چه چیزی در این اسناد است، تاکید کرد: این اسناد که توسط وکلای شخصی من هنگام تخلیه و پاک‌سازی این دفتر یافت شد، فورا به دفتر ملی بایگانی و مدارک آمریکا تحویل داده شدند و من را نسبت به این قضیه مطلع کردند. بنده از اینکه هرگونه سوابق دولتی در این دفتر پیدا شده، “متعجب” هستم.

به گزارش ایسنا، پس از کشف اولین دور از این اسناد طبقه‌بندی شده، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا با اشاره به کشف این اسناد از جانب جو بایدن، در شبکه اجتماعی تروث سوشال نوشت: اف‌بی‌آی چه موقع به خانه‌های جو بایدن یا شاید کاخ سفید حمله خواهد کرد؟ این اسناد قطعا غیرطبقه‌بندی شده نیستند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید