دلیل افزایش ناگهانی قبوض برق چیست؟

  • اقتصادی
  • چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۶:۳۶
    کد خبر :841152
دلیل افزایش ناگهانی قبوض برق چیست؟

سخنگوی صنعت برق کشور در خصوص چرایی افزایش ناگهانی قبض برق برخی از مشترکان توضیحاتی ارائه داد.

مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به افزایش قیمت قبوض برق مشترکان نسبت به دوره قبل گفت: ما هیچ اصلاحیه‌ای برای قبوض برق مشترکان نداشته‌ایم و فقط افزایش ۷ درصدی تعرفه‌ که از اول اردیبهشت ماه اعمال شده، در قبوض در نظر گرفته شده است.

او ادامه داد: براین اساس فقط برای مشترکان پر مصرف که حدود ۱۴ درصد هستند، قبوض برق ۲۶ درصدی محاسبه خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق کشور بیان کرد: آن دسته از مشترکانی که بیش از دو برابر الگو یعنی ۶۰۰ کیلووات ساعت در ماه برق مصرف دارند، میزان برق مازادی را که مصرف می‌کنند، به طور متوسط با نرخ خرید برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر محاسبه می‌شود، یعنی بهای برق این مشترکان به ازای هر کیلووات ساعت ۸۰۰ تومان است.

به گفته رجبی مشهدی حدود ۸۰۰ هزار مشترک ما جز مشترکان پرمصرف هستند که این مشترکان پول بشتری برای مصرف برق باید پرداخت کنند.

او افزود: امسال با توجه به آغاز زودرس فصل گرما و افزایش استفاده از کولرها و کولرهای گازی، تعرفه برق مصرفی مشترکان افزایش داشته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رجبی مشهدی در پایان گفت: توان مصرفی کولر گازی استاندارد، حدود چهار برابر کولرهای آبی است و این امر با توجه به افزایش پلکانی قیمت برق، می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد و تا هفت برابر موجب افزایش هزینه‌های برق مصرفی می شود. در دوره گرم تابستان با توجه به افزایش برق ما اطلاع رسانی انجام دادیم، اما به طور کلی امسال با توجه به افزایش دما قبوض برق افزایش داشته است.

1
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد
  1. اسلامی گفت:

    تابستان هر سال با مشکل کم برقی و کم آبی مشترکان مواجعه هستیم و در اواخر فصل پاییز و فصل زمستان با مشگل گاز مواجعه هستیم .بعنوان یک شهروند تا کی باید با این مشکل روبرو باشیم.لطفا این مطلب را اجازه بدهید باشد تا دولتمردان دوره سیزدهم بتوانند برای آینده کشور برنامه ریزی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید