دستگیری ۱۸ تبعه چینی که ارزهای مسافران ایرانی را می‌دزدیدن

    کد خبر :861326
دستگیری ۱۸ تبعه چینی که ارزهای مسافران ایرانی را می‌دزدیدند

فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری ناجا از دستگیری سارقان ارزهای مسافران در پروازهای خارجی خبر داد.

سرهنگ محسن عقیلی فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری ناجا گفت: با شکایت تعدادی از مسافران پروازهای ورودی به کشور مبنی بر سرقت ارز در داخل هواپیما، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس فرودگاه حضرت امام (ره) قرار گرفت.

او افزود: با بررسی‌های صورت‌گرفته مشخص شد همه سرقت‌ها از وسایل شخصی همراه مسافران که داخل «هِدرَک» (محفظه بالای سر مسافران) جانمایی شده بود، با یک شگرد خاص انجام و به جای ارزهای سرقتی، دستمال کاغذی یا تعداد محدودی اسکناس یک‌دلاری جایگزین شده است.

سرهنگ عقیلی ادامه داد: با مراقبت‌های چهار ماهه و تحقیق میدانیِ انجام‌شده و بررسی فهرست مسافران پروازهای خارجی از مبدا کشورهای مختلف به ایران، تعداد ۳۰ سارق چینیِ کثیرالسفر که حین پرواز و مقابل چشم مسافران اقدام به جابه‌جایی وسایل شخصی و سرقت ارزها می‌کردند و بلافاصله با اولین پرواز نیز از ایران خارج می‌شدند، توسط پلیس فرودگاه امام شناسایی شدند.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری ناجا گفت: تاکنون در این خصوص تعداد ۱۸ مسافر تبعه چین که به این شیوه اقدام به سرقت ارزهای مسافران می‌کردند، در پروازهای خارجی ورودی به ایران شناسایی و با ارائه گزارش و مستندات به مقام قضایی دستور جلب این افراد صادر که پس از دستگیری از وسایل همراه آنان مقدار قابل توجهی ارز یک دلاری و دستمال کاغذی کشف و در بازجویی همه سارقان به بزه خود اعتراف کردند.

به گزارش ایرنا، او توضیح داد: با پیگیری‌های انجام‌شده توسط پلیس، اکثر مسافران ارزهای سرقتی خود را پس گرفتند و حسب هماهنگی انجام شده با مرجع قضایی همه این سارقان به ایران ممنوع‌الورود شده‌اند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید