دستگیری شاهزاده سعودی به جرم صحبت درباره قیمت برق

    کد خبر :770720

منابع از حمله نیرو‌های امنیتی سعودی به دفتر یک شاهزاده و بازداشت وی خبر دادند.

حساب کاربری «العهد الجدید» که مسئول رصد کردن اوضاع عربستان سعودی و انتقال اخبار آن از منابع ویژه و نزدیک به دربار پادشاهی است، در توئیتر نوشت که نیرو‌های امنیتی سعودی با حمله به دفتر شاهزاده «فیصل بن محمد بن ناصر آل سعود» سرتیب در سازمان استخباراتی او را بازداشت کردند.

این حساب کاربری اعلام کرد که نحوه بازداشت این شاهزاده به شکلی انجام شد که گویا او یک تروریست بوده و جنایت بزرگی مرتکب شده است؛ درحالی که جرم او این بود که درباره افزایش قیمت برق صحبت کرده بود.

هفته گذشته منابع خبر دادند که «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی موج جدیدی از بازداشت‌ها در ریاض، پایتخت عربستان را با عنوان «مینی ریتز» هدایت و از طریق آن و به بهانه مبارزه با فساد، مخالفان و دشمنان احتمالی خودش در داخل عربستان را تضعیف می‌کند.

به گزارش دانشجو، این موج بازداشت‌ها که نگرانی‌هایی را در عربستان ایجاد کرده است، بازداشت مسئولان بلند پایه نظامی و نیز کارکنان سطح پایین را شامل می‌شود که با اشاره به دستگیری ده‌ها نفر از شاهزادگان، بازرگانان و مقامات سیاسی سعودی در سال ۲۰۱۷ در «هتل ریتز کارلتون» عربستان، نام این کارزار را «مینی ریتز» نامیده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید