دستگیری باند بزرگ جعل و کلاهبرداری لیزینگ خودرو در شهریار

    کد خبر :938186
دستگیری باند بزرگ جعل و کلاهبرداری لیزینگ خودرو در شهریار

فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: باند ۱۳ نفره جعل و کلاهبرداری لیزینگ خودرو با ۸۱ میلیارد تومان کلاهبرداری و جعل لیزینگ خودرو در شهریار دستگیر شدند.

سردار کیوان ظهیری با اعلام این خبر، اظهار داشت: ماموران انتظامی غرب استان تهران با انجام اقدامات اطلاعاتی مطلع شدند، افرادی در قالب فروش خودروهای لیزینگی در حوزه غرب استان تهران اقدام به کلاهبرداری می کنتد، که به صورت ویژه موضوع را تحت رسیدگی قرار دادند.

وی افزود: ماموران با انجام اقدامات فنی و شیوه های نوین و علمی پلیس، ۱۳متهم را در این خصوص شناسایی و پس از هماهنگی قضائی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران اظهارداشت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد، متهمان خودروهای لیزینگی را با نام افراد بی سواد به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان به صورت اقساطی خریداری و با جعل مدارک به گونه ای که تمامی اقساط آن پرداخت و تسویه شده است، به قیمت یک میلیارد تومان به فروش می رساندند.

وی خاطرنشان کرد: در بازجویی های پلیس، متهمان به ۸۱ مورد جعل و کلاهبرداری به مبلغ ۸۱ میلیارد تومان اعتراف و پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

به گزارش ایرنا، ظهیری در پایان خاطرنشان کرد: علت اینگونه کلاهبرداری و جعل مدارک خودرو، لینک نبودن شرکت های خودرویی با مراکز تعویض پلاک بوده و به شهروندان توصیه می شود قبل از خرید خودرو از افراد ناشناس، از شرکت های خودرویی مربوطه استعلامات لازم را دریافت کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید