دزدیده شدن ۱۳۶ دانش‌آموز از یک مدرسه در نیجریه

    کد خبر :816027
دزدیده شدن ۱۳۶ دانش‌آموز از یک مدرسه در نیجریه

منابع خبری از دزدیده شدن ۱۳۶ دانش‌آموز از مدرسه‌ای اسلامی واقع در شمال نیجریه از سوی افراد مسلح خبر دادند.

مقامات نیجریه تایید کردند در حمله افراد مسلح به یک مدرسه اسلامی در ایالت «نیجر» واقع در شمال این کشور، ۱۳۶ دانش‌آموز از ۲۰۰ دانش‌آموز این کشور دزدیده شدند.

«احمد محمد کیتسو»، معاون استاندار نیجر در خلال مصاحبه‌اش با رسانه‌ها تایید کرد تعداد دانش‌آموزان ربوده شده ۱۳۶ نفر می‌باشد. او همچنین اضافه کرد دولت نیجریه هیچ غرامتی به خانواده این افراد پرداخت نخواهد کرد!

گروه‌های مسلح با موتور سیکلت به این مدرسه حمله کردند و کودکان و دانش‌آموزان را ربودند. بلافاصله مقامات مسئول با خانواده‌های این افراد تماس گرفته و مشخص شد از ۲۰۰ دانش‌آموز ۱۳۶ نفر ربوده شدند.

مقامات می‌گویند باند‌های تبهکاری که شغلشان آدم ربایی است، در چند ماه گذشته سلسله حملاتی را به مدارس و دانشگاه‎‌های شمال نیجریه انجام داده‌اند که طی آن بیش از ۸۰۰ دانش آموز را از دسامبر گذشته ربوده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، طی چند روز گذشته نیز مقامات نیجریه از ربودن دانش‌آموزان مدرسه قرآنی «صالح تانکو» خبر دادند. دولت محلی افزود: «ربایندگان ۱۱ کودک را که برای راه رفتن خیلی کوچک بودند، آزاد کردند.

«واسیو عبیودون»، سخنگوی پلیس، اعلام کرد مهاجمان با موتورسیکلت سر رسیدند و شروع به تیراندازی کردند. آن‌ها پیش از ربودن کودکان یکی از ساکنان را کشتند و یکی دیگر را زخمی کردند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید