دریافت مالیات ارزش افزوده از سیگار وارداتی ابلاغ شد

    کد خبر :890674
دریافت مالیات ارزش افزوده از سیگار وارداتی ابلاغ شد

دریافت مالیات بر ارزش افزوده انواع سیگار و توتون و تنباکو وارداتی به گمرک ابلاغ شد.

داود منظور، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نامه به مقدسی رئیس کل گمرک اعلام کرد: در اجرای قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۴۰۰/۰۳/۰۲، انواع سیگار و محصولات دخانی تولید داخل و وارداتی به شرح نرخ های مندرج در بند (ت) ماده (۲۶) قانون مذکور، مشمول مالیات و عوارض ارزش افزوده هستند که بر اساس جزءهای (۳)، (۴) و (۵) بند مزبور، نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده سیگار، توتون پیپ و تنباکوی وارداتی شصت و پنج درصد (٪۶۵)، توتون خام وارداتی ده درصد (۱۰٪) و توتون فرآوری شده وارداتی (خرمن توتون) سی و پنج درصد (۳۵) است.

به موجب مفاد تبصره (۱) بند (ت) ماده (۲۶) قانون یادشده، نرخ های تعیین شده از سال دوم اجرای قانون هرسال پنج واحد درصد افزایش می یابد تا زمانی که نرخ مذکور برای انواع سیگار و محصولات دخانی، توتون پیپ و تنباکوی وارداتی به یکصد و بیست و پنج درصد (۱۲۵٪) برسد. بنابر این نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده واردات انواع سیگار و محصولات دخانی در سال ۱۴۰۱ به شرح جدول زیر است.

سیگار، توتون پیپ و تنباکوی وارداتی ۷۰ درصد، توتون خام وارداتی ۱۵ درصد و توتون فراوری شده وارداتی نیز ۴۰ درصد مالیات و عوارض ارزش افزوده خواهند پرداخت.

فارس

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید