درمان سلولیت در خانه

    کد خبر :904062

سلولیت یا همان پدیده پوست پرتقالی یکی از مشکلات پوستی‌ است که بیشتر برای خانم‌ها اتفاق می‌افتد. اختلالات در متابولیسم چربی و کاهش سرعت متابولیسم باعث تشکیل رسوبات سلولیت می‌شود که همیشه با کمک تمرینات ورزشی قابل اصلاح نیستند. سوزاندن کالری با استفاده از ورزش در مناطق سلولیت‌زده بسیار کند است به همین دلیل پیشنهاد ما انجام چند روش دیگر است که با کمک آن‌ها شاید زودتر به جواب برسید.

ماسک قهوه و زیتون بزنید

برای درمان سلولیت دانه‌های قهوه آسیاب‌ شده و روغن زیتون را مخلوط کنید تا یکدست شود و یک لایه ضخیم روی پوست قرار دهید. می‌توانید این مخلوط را با حرکت دورانی مالش دهید. پس از آن، پاها را در یک پلاستیک بپیچید، با یک پتو عایق بندی کنید و به مدت ۲۰-۳۰ دقیقه در این حالت بمانید و سپس آن را بشویید و خشک کنید.

خاک رس معجزه می‌کند

استفاده از خاک رس ظاهر پوست را بهبود می‌بخشد و به تخریب اولیه رسوبات چربی هم کمک می‌کند. اگر می‌خواهید استفاده از خاک رس موثرتر واقع شود عسل، روغن‌ استوقودوس ، گریپ فروت و پرتقال را به خاک رس اضافه کنید. برای رفع سلولیت لایه خاک رس باید به اندازه کافی ضخیم باشد تا پوست هنگام خشک شدن جمع نشود.

از چای سبز غافل نشوید

برای به حداکثر رساندن تاثیر ماساژ و ماسک‌ها در رفع سلولیت باید یک رژیم غذایی سالم هم داشته باشید و مایعات زیادی بنوشید. با کمبود آب در ناحیه سلولیت‌دار رکود لنفاوی ایجاد می‌شود زیرا بدن مایعات را به موقع خارج نمی‌کند. متابولیسم در بافت‌ها کند می‌شود و روند سوزاندن چربی‌ها حتی با انجام ورزش بیشتر باز هم دشوار است. نوشیدن چای سبز می‌تواند به این روند کمک کند.

منبع: سیارک

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید