درمان ذهن آشفته و بدون آرامش با چند توصیه موثر

    کد خبر :921503
درمان ذهن آشفته و بدون آرامش با چند توصیه موثر

برای پیدا کردن آرامش داخلی و خلاص شدن از ذهن آشفته و درمان ذهن بی قرار خود اول باید اراده قوی داشته باشید و با انجام چند روش موثر به آرامش داخلی برسید.

5 توصیه موثر برای درمان ذهن آشفته

1. خلاص شدن از وزن غیر ضروری برای یافتن آرامش

شما در حال حمل وزن اضافه به همه جا هستید، حتی اگر نتوانید آن را ببینید، به محض اینکه شروع به دیدن این وزن در ذهن خود کنید احساس خوبی خواهید داشت.

شما توسط افرادی احاطه شده اید که به جای اینکه انرژی برای شما فراهم کنند، انرژی شما را غارت می کنند و می توانید مواردی را انتخاب کنید که برای شما مفید نیستند پس درک کنید که کمتر ،بهتر از بیشتر است.

2. دیوارهای محافظتی خود را بسازید

ذهن بی قرار رنج می برد ،زیرا بسیار نفوذ پذیر است. این اجازه می دهد تا نگرانی های بیرونی همراه با ضمیرتان وارد شوند و همچنین منافع کسانی که در اطراف شما هستند. زمانی که انرژی منفی صلح داخلی شما را متوقف می کند، به نقاط ضعف شخصی شما متصل می شود این یک ترکیب وحشتناکی است ، شما باید دیوارهای خود را به روش زیر بسازید:

خودتان را از چیزهایی که در هماهنگی با شما قرار ندارند ،دور کنید.
نخواهید که مردم خودخواه یا منافع کاذب را دوست داشته باشید.
دیوارها را در برابر افرادی که طوفان را در روزهای آرامتان وارد می کنند، افزایش دهید.
دیوارها را در برابر افرادی که به شما احترام نمی گذارند، بسازید.
آنها را ببخشید، اما بگذارید تا بروند.

3. سکوت بهبود می یابد

حداقل یک بار در روز، یک ساعت و نیم، دو ساعت، شما باید در سکوت مطلق خودتان بروید ؛ این لحظات صلح و آرامش درونی شما، اجازه می دهند تا با نیازهای خود ارتباط برقرار کنید و آرامش ذهنتان را داشته باشید.

ذهن عصبی که از یک نگرانی به سوی نگرانی دیگر می پرد، تمایلات خودش را فراموش می کند آنها دیگر میزان ارزشمند بودن و مهم بودنتان را به یاد نمی آورند. در سکوت استراحت کنید و ترس و صدای داخلتان را خاموش کنید ، اجازه دهید با احساساتی مانند رضایت، صلح داخلی و تعادل بین قلب و ذهن محاصره شوید.

4. برای یک دقیقه توقف کنید و نفس بکشید، و سر و صداهای ذهنی را خاموش کنید

گذشته، رفته است. شما نمی توانید آن را ویرایش کنید، و آینده هم هنوز نیامده. بنابراین اصل توجه خود را بر روی اینجا و حال حاضر نگه دارید، جایی که خودتان را در این لحظه پیدا می کنید. توقف کنید و نفس بکشید، یک نفسی عمیق بکشید و آنرا پنج ثانیه نگه دارید. سپس با صدای بلند هوا را خارج کنید. با این تمرین ساده، چه باور کنید چه نکنید، ذهن شما آزاد می شود.

به مغز اکسیژن می رساند و به شما آرامش می دهد. هنگامی که بدن شما احساس خوبی دارد، زمان آن است که با خودتان ارتباط برقرار کنید سپس، با شرمندگی از خود بپرسید که چه میخواهید، چه چیزی را جستجو میکنید، چه چیزی نمیخواهید، و حواستان کجاست ، ایده خوبی است که این ورزش را هر روز صبح انجام دهید.

5. قدردانی کنید

این جنبه بدون شک پیچیده ترین است ؛ استراحت کنید و بر روی افکار زیر تأمل کنید:

اگر در مورد افرادی که شما را دوست ندارند فکر کنید، از خودتان فاصله گرفته اید. این می تواند یک پاسخ ساده باشد ،اما هنوز نیازمند شجاعت است.
اگر احساس ناخوشایندی می کنید، کمی فکر کنید:انتخاب کنید که اینطور نباشید.
این احساسات را خاموش کنید و به یاد داشته باشید که ارزشمند هستید.
برای تمام چیزهای کوچک که اطراف شما هستند، تشکر می کنید.
تشکر از اینکه از لحاظ جسمی خوب هستید، با داشتن افراد خاصی که از طرفتان که دوستشان دارید و کسانی که شما را دوست دارند.
یاد بگیرید برای هر روز جدید تشکر کنید.
فرصت های جدید هر روز در افق باز می شوند تا شما بتوانید به اهداف خود برسید.
خوشحال و آرام و متعادل باشید.

خبر آنلاین

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید