دختر دانشجو سارقان دست و دلباز را لو داد

  • حوادث
  • سه شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ ۱۱:۲۶
    کد خبر :936427
دختر دانشجو سارقان دست و دلباز را لو داد

سارقان حرفه‌ای خانه‌های پایتخت تصور نمی‌کردند دعوایشان بر سر بذل و بخشش اموال سرقتی به گوش دختر رهگذر برسد و راز سرقت‌هایشان برملا شود.

چند روز قبل دختری جوان با پلیس تماس گرفت و گفت: از دانشگاه به خانه می‌‌آمدم و در حال عبور از پیاده‌رو بودم که متوجه خودروی پژویی در کنار خیابان شدم. صدای داد و فریاد مردان جوانی که سرنشینان خودرو بودند، توجهم را به خود جلب کرد. وقتی دقت کردم متوجه شدم دعوا بر سر تقسیم اموال سرقتی بود. یکی از آنها فریاد می‌‌زد «من دلم نمی‌خواهد از سهم من بذل و بخشش کنید. اگر می‌‌خواهید حاتم طایی شوید، از سهم دزدی‌های خودتان ببخشید.» موضوع به نظرم عجیب آمد و فوراً شماره پلاک خودرو را یادداشت کردم و با پلیس تماس گرفتم.

به دنبال این تماس، تحقیقات از سوی مأموران پلیس آغاز و راننده خودروی پژو بازداشت شد. در بررسی‌ها مشخص شد حامد، صاحب خودرو از متهمان سابقه‌دار اداره آگاهی است و در بازرسی از مخفیگاهش نیز مقداری طلا و دلار کشف شد. این در حالی بود که کارآگاهان در بررسی تصاویر به دست آمده از سرقت‌های خانه و تطبیق این تصاویر با تصویر حامد، دریافتند که او یکی از سارقان چند سرقت اخیر منازل پایتخت است.
با دستگیری مرد جوان، او به سرقت سریالی از منازل با همدستی 5 مرد دیگر اعتراف کرد و گفت: در زندان با همدستانم آشنا شدم و بعد از آزادی قرار شد که دوباره سرقت‌ها را شروع کنیم. معمولاً سه یا چهار نفری سوار پژوی من که پلاکش مخدوش بود برای سرقت می‌‌رفتیم و فقط دلار، سکه و پول سرقت می‌‌کردیم. هر چه از سرقت به دست می‌‌آوردیم تقسیم بر تعداد می‌‌کردیم، گاهی برخی از سکه‌ها یا طلا‌ها را به افراد نیازمند یا دوستان‌مان هدیه می‌‌دادیم. اما این اواخر یکی از همدستانم مخالف این کار شد و دعوا با او باعث لو رفتن‌مان شد.

با اعتراف مرد جوان، 5 همدست دیگر او نیز شناسایی و دستگیر شدند. متهمان به دستور بازپرس مصطفی تقی‌زاده از شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

روزنامه ایران

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید