دبیرکل کمیته ملی المپیک: هیچ نامه نگاری جدیدی با IOC نداشته‌ایم

دبیرکل کمیته ملی المپیک هیچ نامه نگاری جدیدی با IOC نداشته‌ایم المپیک 2020 توکیو, کمیته بین المللی المپیک

کیکاووس سعیدی در خصوص ادعای رسانه‌های خارجی مبنی بر نامه‌نگاری مسئولان ایران در سفر اخیر به لوزان و تعهد کتبی به رئیس کمیته بین المللی المپیک، اظهار داشت: تا آنجایی که من مطلع هستم که در این سفر هیچ تعهد و نامه‌ای از سوی ایران امضا نشده و این تفسیر آن‌ها از یک مطلب است.

او افزود: آنچه قطعی و مسجل می‌توان گفت: این است که ما متعهد به رعایت منشور المپیک هستیم که امری بنیادی است و هر کشوری که عضویت در IOC را می‌پذیرد احترام به منشور المپیک را قبول دارد و بدیهی است یکسری مفاهیم نظری در منشور است و همه کشور‌ها به آن پایبند هستند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک یادآور شد: در سفر اخیر هیچ نامه‌ای رد و بدل نشده و تنها نشست و مذاکرات انجام شده که جنبه مثبتی داشته و باعث ایجاد درک متقابل بیشتر بین دو طرف شده است و فکر می‌کنم بازتاب خوبی برای ایران خواهد داشت و صرفا برای تقویت دیپلماسی ورزشی و حوزه ارتباطی بین الملل کشور نشست‌ها برگزار شده است.

او خاطرنشان کرد: به فضل الهی و با حمایت دولت و مسئولان و در پرتو اجماع و وفاق بین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و با تلاش حداکثری فدراسیون‌های ورزشی یک کاروان مقتدر و خوب را به المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعزام می‌کنیم.

به گزارش تسنیم،سعیدی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است اشاره سایت‌های خارجی به نامه نگاری‌های گذشته و در زمان تعلیق فدراسیون جودو باشد، گفت: ما هیچ مکاتبه جدیدی نداشتیم و مکاتبه قبلی هم صرفا تاکید بر پایبندی ایران بر منشور المپیک بوده است.