دانش آموزی که معلم خود را به قتل رساند

  • حوادث
  • دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ ۲۲:۴۳
    کد خبر :927190
دانش آموزی که معلم خود را به قتل رساند

پسر دانش‌آموز که به اتهام قتل معلم فیزیک در زندان بود‌، پس از گذشت هشت سال توانست با پرداخت دیه میلیاردی بخشیده شود، این پسر نوجوان که محمد نام دارد، صبح اولین روز آذر سال ۹۳، محسن خشخاشی معلم ۴۳ساله‌ درس فیزیک دبیرستان پسرانه حافظی بروجرد استان لرستان را با ضربه‌های چاقو به قتل رساند.

او بعد از قتل فرار کرد و به تهران گریخت که در درگیری خیابانی فردی را زخمی کرد. راز قتل او پس از دستگیری در جریان این درگیری فاش شد. متهم نوجوان در بازجویی به قتل معلم فیزیک مدرسه اعتراف کرد و بعد از بازسازی صحنه قتل روانه زندان شد. او در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان لرستان محاکمه و با رای قضات دادگاه به سه سال حبس و پرداخت دیه در حق اولیای‌دم محکوم شد که رای با اعتراض خانواده مقتول به دیوانعالی کشور ارسال شد و قضات شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور حکم را نقض کردند و پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه هم‌عرض ارسال شد.

متهم در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان لرستان دوباره محاکمه شد که این بار هم قتل آقا معلم را پذیرفت و حتی صحنه جنایت را مقابل قضات شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان لرستان بازسازی کرد. او عنوان کرد وقتی آقا معلم از او خواسته برای غیبتش از دفتر نامه بیاورد ، عصبانی شده و با چاقو به آقا‌معلم حمله کرده بود.  در این مرحله قضات دادگاه دوباره حکم به قصاص او دادند که این رای در دیوان عالی کشور تائید و برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرای بروجرد ارسال شد‌. سرانجام با برگزاری ‌چند جلسه صلح و سازش‌، اولیای دم موافقت کردند با دریافت دیه یک میلیارد و ۸۰۰میلیون تومانی قاتل را ببخشند.

سعیدرضا برخورداری، وکیل اولیای‌دم ‌دیروز گفت‌: با واریز این پول به صندوق قوه قضائیه‌، اولیای دم قاتل را بخشیدند و قرار است او از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

رکنا/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید