خودکفایی ایران در حوزه مترو

    کد خبر :598797

مدیرعامل شرکت مترو تهران با اشاره به اینکه در حوزه مترو بیش از 60 در صد متکی به سازندگان داخلی هستیم،‌گفت: در تلاشیم که بومی‌سازی مترو را به بیش از 80 درصد برسانیم.

علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران ، درباره میزان خودکفایی مترو در کشور اظهار داشت:‌در چند دهه بعد از انقلاب اتفاقات بسیار خوبی در حوزه مترو در کشور به وقوع پیوسته و می‌توان گفت در این بخش خودکفا هستیم.

وی افزود: در بخش تجهیزاتی مانند سیگنالینگ، سیستم‌های مخابراتی، تأمین توان و انرژی بیش از 60 درصد متکی به سازندگان داخلی هستیم و اگر حمایت‌های هدفمند از سازندگان داخلی صورت گیرد می‌توانیم در مدت کوتاهی این میزان را حتی به درصدهای بالایی برسانیم.

مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه داد: طی 15 سال گذشته از نظر ظرفیت داخلی‌سازی ناوگان مترو به ظرفیت 30 درصد رسیده‌ایم و خوشبختانه از نظر مهندسی و صنعتی این توانمندی‌ها وجود دارد که با تمهیدات انجام گرفته این میزان را به 50 و در گام‌های بعد به 80 درصد برسانیم.

وی در مورد راه‌‌اندازی خطوط جدید مترو در پایتخت گفت: بخش غربی خط 10 قسمت مهمی از آن در منطقه 22 قرار دارد که طراحی آن آغاز شده و امیدواریم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت از آنها این طرح هر چه سریع‌تر انجام گیرد.

امام بیان داشت:‌شرکت نمایشگاه بین‌المللی تهران کاملا از احداث بخش غربی خط 10 استقبال کرده است و برای سایر خطوط هم اگر ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری فراهم شود می‌توان با سرعت احداث خطوط را انجام داد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید