جدیدترین آمار از تعداد خودرو‌های لاکچری در گمرکات

    کد خبر :789107
جدیدترین آمار از تعداد خودرو‌های لاکچری در گمرکات

معاون فنی گمرک آخرین وضعیت خودروهای موجود در گمرکات کشور را تشریح کرد.

مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی ایران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت دپوی خودرو‌ها در گمرکات کشور تصریح کرد: مصوبه‌ای در ۲۹ بهمن سال ۹۸ به گمرک ابلاغ شد و براساس آن به خودرو‌های متعددی که در گمرکات کشور وجود داشت اجازه ترخیص ترخیص داده شد.در آن زمان ۱۲ هزار و دویست و شصت و یک دستگاه خودرو در بنادر و گمرکات کشور دپو شده بود. در دی ماه سال ۹۷ مصوبه‌ای تدوین شد که براساس آن ۷ هزار و ۱۵۰ دستگاه خودرو ترخیص شد و متعاقب آن ۵ هزار و ۱۰۸ دستگاه خودرو در بنادر به صورت دپو شده باقی ماند.

ارونقی گفت: مجددا مصوبه‌ای در تاریخ ۲۹ بهمن سال ۹۸ ابلاغ شد و گمرک ترخیص خودرو‌ها را به استناد این مصوبه آغاز کرد.۴۸ هزار خودروی سواری در گمرکات کشور به مرحله پروانه رسیده بودند، اما با توجه به احتمال اتمام مهلت ترخیص به این خودروها اجازه خروج از گمرک داده نشد.

این مقام مسئول در گمرک تصریح کرد: با وجود اینکه تمام تشریفات گمرکی و حقوق ورودی این خودروها واریز شده بود و هیج مشکلی برای ترخیص وجود نداشت و فقط مهلت ترخیص به اتمام رسیده بود، هزار دستگاه خودروی سواری از محل مصوبه ای که در ۲۹ بهمن ۹۸ ابلاغ شده بود، اجازه ترخیص پیدا کردند.

معاون امور فنی گمرک تصریح کرد: برای ۴۸ دستگاه خودرو نیز پرونده قضایی تشکیل و از سوی مرجع رسیدگی کننده به پرونده آنها رسیدگی شد.

ارونقی گفت:برای ۳۴۰ دستگاه خودروی سواری هم که به گمرک اظهار و برای آنها تشریفات گمرکی لازم انجام شده بود اما به مرحله صدور پروانه نرسیده بودند اجازه ترخیص داده شد. علاوه بر این ۳۴۰ دستگاه خودرو، ۱۷۰ دستگاه خودروی دیگر هم که حائز شرایط مصوبه بودند به گمرک اظهار و ترخیص شدند.

او تاکید کرد: ۲۲۷ دستگاه خودرو اروندی در گمرک خرمشهر وجود داشت که ۷۳دستگاه از این خودرو‌ها سفارش ساخت آمریکا و ۱۵۴ دستگاه بالای ۲۵۰۰ سی سی بودند.از میان این خودروها ۱۴۴ دستگاه با ابلاغ معاونت حقوقی ریاست جمهوری به گمرک اجازه ترخیص پیدا کردند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید