خودروهای “کف خواب” فک پلاک می شود

    کد خبر :893516
خودروهای "کف خواب" فک پلاک می شود

سرهنگ فرخ جمالی اظهار داشت: برخی از رانندگان به ویژه جوانان اقدام به دستکاری فنر خودرو یا استفاده از دستگاه پنوماتیک برای خواباندن خودرو یا با اصلاح «کف خواب» کردن وسیله نقلیه می کنند.

وی اضافه کرد: طبق قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، هر گونه تغییر در ارکان و وضعیت ظاهری خودرو تخلف و ممنوع بوده و در صورت مشاهده با راننده متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان خاطرنشان کرد: با توجه به پایین آمدن ضریب ایمنی وسیله نقلیه در صورت کف خواب کردن خودرو، طرح برخورد با دارندگان این قبیل وسایل نقلیه توسط پلیس راهور همدان آغاز شده است.

سرهنگ جمالی اظهار داشت: ماموران در صورت مواجهه با خودروهای کف خواب علاوه بر جریمه اقدام به فک پلاک و نصب پلاک تعمیری بر روی آنها کرده و رانندگان مکلف هستند ظرف مدت ۴۸ ساعت نسبت به تغییر وضعیت ظاهری وسیله نقلیه و بازگرداندن به حالت اولیه اقدام کنند.

وی تصریح کرد: رانندگان این قبیل خودروها پس از بازگرداندن وسیله نقلیه به حالت اولیه موظف به دریافت معاینه فنی بوده همچنین وضعیت خودرو توسط عوامل پلیس راهور بررسی سپس پلاک فک شده خودرو در اختیار راننده قرار می گیرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان ادامه داد: خودروهای کف خوابی که برای دومین بار توسط پلیس توقیف می شود راهی پارکینگ شده و راننده به مرجع قضایی معرفی می شود.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جمالی درباره طرح برخورد با موتورسواران متخلف نیز گفت: تاکنون حدود ۳۵۰ دستگاه موتورسیکلت توقیف و راهی پارکینگ شده است همچنین هم اینک به صورت نامحسوس وضعیت پیاده راه های بوعلی و اکباتان رصد شده و در صورت ورود موتورسیکلت به این معابر، توسط پلیس توقیف می شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید