خودروهایی که در گمرک در حال رسوب است

    کد خبر :856113
خودروهایی که در گمرک در حال رسوب است

بنا به اظهارات معاون فنی گمرک در حال حاضر 2249 خودروی خارجی در گمرکات سراسر کشور رسوب کرده و در اختیار اموال تملیکی قرار گرفته است و احتمال دارد دولت در آینده نزدیک برای تعیین تکلیف آنها تصمیماتی بگیرد.

مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک، در مورد 2249 خودروی خارجی در گمرکات و سازمان اموال تملیکی به وزیر اقتصاد نامه نوشت.

ادبیات این مکاتبه به گونه‌ای است که محتمل است در آینده نزدیک دولت برای آن تصمیم‌گیری کند بنابراین تاکید شده که این خودروها نیز مد نظر مسئولان قرار بگیرد.

بعد از تحریم‌های ظالمانه سال 97 بیش از 12 هزار خودرو در گمرکات کشور وجود داشت با بخشنامه‌های دولت ترخیص شده‌اند و بالغ بر 2249 خودرو در گمرک رسوب کرده که با اعلام متروکه شدن در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته است.

معاون فنی گمرک آورده است:‌ پیرو مذاکره تلفنی درخصوص آخرین وضعیت رسوب کالا در بنادر و گمرکات کشور از جمله خودروهای بلاتکلیف به استحضار می رساند به صورت کلی با توجه به موارد معنونه در فوق، جدول ذیل را می توان در این خصوص ملحوظ نظر قرار داد.

شایان ذکر است با عنایت به مضی مهلت ماندگاری این خودروها، اکثراً برای آنها اظهارنامه متروکه تنظیم و در اختیار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی قرار گرفته است، با توجه به مصوبۀ هیأت وزیران در سال ١٣٩٨ و استنباط وزارت صنعت، معدن و تجارت از مصوبۀ صادره، ثبت سفارش برای خودروهایی که قبل از ممنوعیت واردات خودرو به کشور رسیده بودند صادر نشد بنابراین امکان اظهار، انجام تشریفات گمرکی و ترخیص این خودروهای سواری (خودروهای سواری موضوع ردیف ٧ جدول) میسر نگردید که لازم است درصورت نیاز، در راستای تمدید مصوبه مزبور شرایط اشاره شده ملحوظ نظر قرار گیرد.

به گزارش ایران جیب، در ادامه این نامه آمده است: ضمن تشکر از توجه صورت پذیرفته و اعلام اینکه موارد فوق، به انضمام پیش نویس پیشنهادی، قبلاً نیز از سوی وزارت امور اقتصادی و دارائی به معاون اول محترم وقت رئیس جمهور تقدیم گردیده است، مراتب جهت استحضار ایفاد می گردد و این حوزۀ معاونت آمادگی خود را جهت ارائه توضیحات لازم اعلام می نماید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید