خطر احیای برجام برای آمریکا و اسرائیل

  • سیاسی
  • سه شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ۱۸:۵۸
    کد خبر :925651

 نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل گفت که تلاش رئیس‌جمهور آمریکا برای احیای توافق هسته‌ای 2015 باعث می‌شود تا آمریکا و رژیم صهیونیستی در معرض خطر قرار بگیرند.

نیکی هیلی، نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل روز سه‌شنبه در توییتی نوشت: جو بایدن به تلاش مفرط خود برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران ادامه می‌دهد. وی آمریکا و همچنین اسرائیل را درمعرض خطر قرار می‌دهد. ایالات متحده بهتر از این‌هاست!

هیلی همچنین در گفت‌وگویی با فاکس نیوز درخصوص سفر اخیر بایدن به عربستان و رژیم صهیونیستی گفت: این مایه تاسف است چراکه وقتی که در سفری بین‌المللی به جایی می‌روید، می‌خواهید با خود چیزی بازگردانید. اگر به سفر بایدن به اسرائیل بنگریم – با اینکه از نظرم برخی کارهای خوب انجام داد – به نظرم بخشی که قابل تاسف است این بود که هنگام گفت‌وگو با نخست‌وزیر لاپید گفت که به وضوح اختلافاتی میان آن‌ها بر سر ایران وجود دارد.

وی ادامه داد: او درباره دیپلماسی با کشوری صحبت می‌کند که فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می‌دهد. این نشان جدایی از مردم اسرائیل است که می‌گویند زمانی که ایرانیان ما را تهدید می‌کنند ما باید با قدرت دربرابر آن‌ها ایستادگی کنیم. بایدن این قدرت را از خود نشان نمی‌دهد و لاپید تقریبا به وی التماس می‌کرد که ببیند ایران تا چه حد خطرناک است.

هیلی افزود: ما باید از این کارها دست بکشیم. ما باید بار دیگر قوی شویم. ما باید قدرت‌مان را به متحدان نشان دهیم. ما باید قدرت‌مان را به دشمنان نیز نشان دهیم. به نظرم بایدن این کار را نکرد.

این مقام پیشین دولت ترامپ در ادامه گفت که تلاش بایدن برای احیای توافق هسته‌ای با ایران مغایر هرگونه منطق است.

نیکی هیلی اظهار کرد: او نسخه دوم اوباما است. او می‌خواهد کاری که اوباما انجام داده بود را عملی کند. این شدیدا برای آمریکا و اسرائیل خطرناک است. آن‌ها از خطرات ایران آگاهی دارند. ما در برابر دیگران ساده‌لوح به نظر می‌رسیم. شما بایدن را ببینید. او به عربستان نسبت به ایران سخت‌گیری بیشتری انجام می‌دهد. ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است. ایران می‌خواهد به وعده “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر اسرائیل” برسد. ما باید اطمینان حاصل کنیم که با این قبیل مسائل مقابله می‌کنیم اما به جای آن بایدن تلاش دارد میلیاردها دلار به آن‌ها اعطا کند. شما نمی‌توانید فرهنگ را تغییر دهید، این طرز تفکر که می‌توان یک فرهنگ را خرید غلط و ساده‌لوحانه است.

ایسنا/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید