خشم روس‌ها از اقدام جنجالی FIFA

  • ورزشی
  • سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ۱۳:۴۵
    کد خبر :892002
خشم روس‌ها از اقدام جنجالی FIFA

فدراسیون فوتبال روسیه نسبت به تصمیم فیفا و یوفا علیه فعالیت‌های ورزشی این کشور بیانیه داد.

روز گذشته فیفا و یوفا در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین، تیم‌های ملی و باشگاهی روسیه را از حضور در تمام مسابقات بین‌المللی محروم کرد. تیم ملی فوتبال روسیه با این تصمیم حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را از دست خواهد داد.

فدراسیون فوتبال روسیه امروز با انتشار بیانیه‌ای، به این تصمیم فیفا و یوفا اعتراض کرد. در این بیانیه آمده است: ما بر این باوریم که این تصمیم به همان اندازه که مغایر با تمام استانداردها و اصول حاکم بر رقابت‌های بین‌المللی است، برخلاف اخلاق ورزشی و بازی جوانمردانه است. این صراحتاً تبعیض‌آمیز است و بر تعداد زیادی از ورزشکاران و مربیان، مسئولان باشگاه‌ها و تیم‌های ملی و مهم‌تر از آن میلیون‌ها هوادار روسی و بین‌المللی تأثیر می‌گذارد که مطمئناً منافع آنها باید در اولویت همه سازمان‌های ورزشی بین‌المللی باشد.

اقداماتی از این دست برای جامعه ورزشی بین‌المللی که تاکنون همواره به اصول برابری، احترام متقابل و استقلال از سیاست پایبند بوده‌اند، به شدت تفرقه‌انگیز است.

به گزارش همشهری‌آنلاین، فدراسیون روسیه این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که بر اساس قوانین بین‌المللی ورزش فیفا و یوفا این تصمیم را به چالش بکشد.»

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید