جدیدترین خبر در مورد خرید «واکسن کرونا» توسط ایران

    کد خبر :751284

سیما سادات لاری در گفت‌وگو با میزان در خصوص پیش خرید واکسن کرونا گفت: هنوز هیچ واکسن تایید شده‌ای در جهان برای ویروس کرونا ساخته نشده است و ایران همراه با بیش از ۱۸۰ کشور جهان در مجموعه‌ای با عنوان «کو واکس» عضویت دارد و برای پیش خرید و سرمایه گذاری جهت ساخت واکسن کرونا سرمایه گذاری کرده است.

وی ادامه داد: در این مجموعه بیش از ۱۸ شرکت از کشور‌های متخلف دنیا برای ساخت واکسن کرونا در حال تلاش و فعالیت هستند و ایران نیز مانند بسیاری از کشور‌های جهان در حال تلاش و تحقیق برای تولید واکسن کروناست و این تلاش‌ها ادامه دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: ایران واکسنی را تهیه می‌کند که از نظر ایمنی و اثربخشی مورد تایید سازمان جهانی بهداشت باشد و اگر واکسن کرونا تولید شده و مورد تایید قرار بگیرد، کشور ما نیز در صف خرید این واکسن حضور دارد و از طرفی همه تلاش‌مان برای پیش خرید واکسن موثر را انجام می‌دهیم.

لاری افزود: همچنین بر حسب تدبیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کمیته کشوری واکسن کووید ۱۹ نیز راه اندازی شده و تاکنون جلسات متعددی برای بررسی راهکار‌های تسریع دسترسی به واکسن، حمایت از تولید داخل، کارآزمایی بالینی، تضمین کیفیت واکسن و مجوز‌های اخلاقی داشته است؛ اقدامات به سرعت در حال پیگیری بوده و گزارش‌ها به صورت مستمر به وزیر بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه می‌شود.

وی متذکر شد: البته باید توجه کنیم که در حال حاضر بهترین واکسن برای کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمع و جلوگیری از سفر‌های غیر ضروری است و همه کشور‌های جهان به این اصول معتقد هستند و هر کشوری که این موارد را رعایت کند، در مقابله با ویروس کرونا موفق‌تر عمل می‌کند. این موارد مورد تاکید مکرر سازمان جهانی بهداشت بوده و در عمل نیز به اثبات رسیده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید