جدیدترین اخبار
18 آذر 1399 ساعت 11:46 سیاسی کد خبر :767787

حکم اعدام روح الله زم به تایید دیوان عالی کشور رسید

حکم اعدام روح الله زم در دیوان عالی کشور تایید شد دیوان عالی کشور, روح الله زم

سخنگوی قوه قضاییه درپاسخ به سوالی درباره تایید حکم اعدام روح الله زم در دیوان عالی کشور گفت: بیش از یک ماه قبل دیوان عالی کشور به این پرونده رسیدگی کرد و حکم صادره از دادگاه انقلاب به تایید دیوان عالی کشور رسیده است.

غلامحسین اسماعیلی روز سه شنبه در نشست خبری ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای گرانقدر اسلام افزود: شهادت دانشمند هسته ای و دفاعی کشور استاد دکتر محسن فخری‌زاده موجی در جامعه ما ایجاد کرد که به همراه موج برخاسته از شهادت حاج قاسم سلیمانی انشاالله بساط استکبار و رژیم تروریست اسراییل را در هم خواهد پیچید و منطقه را از وجود آنها پاکسازی خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: فخری‌زاده در عالم گمنامی فخر المحققین کشور بود و امروز فخر شهدای علمی، هسته ای و دفاعی کشور به شمار می آید.

اسماعیلی اظهارداشت: علاوه بر اقداماتی که از سوی شورای عالی امنیت ملی و ستاد کل نیروهای مسلح در حال انجام است، قوه قضاییه در دو عرصه داخلی و بین المللی پیگیری های لازم را برای شناسایی و مجازات عوامل ودست اندرکاران این جنایت تروریستی انجام خواهد داد.

سخنگوی قوه قضاییه اضافه کرد: اکنون کارگروهی با حضور دادستان کل کشور فعالیت خود را آغاز کرده و هم در سازمان قضایی نیروهای مسلح و هم در شعبه ویژه امور بین الملل دادسرای عمومی و انقلاب تهران و همچنین از طریق مراجع بین المللی نیز این اقدام در حال پیگیری است.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز دانشجو افزود: امسال ۱۶ آذر ماه و روز دانشجوی ما به برکت خون شهید فخری زاده بار دیگر عطر و بوی شهادت گرفت. شهدای ۱۶ آذر ماه در این ایام میزبان شهید فخری‌زاده هستند و جنبش دانشجویی ما محرک انقلاب در مسیر پیشرفت و عدالت به حساب می آید.

وی تصریح کرد: اگر به دنبال ساختن ایرانی قوی و قدرتمند هستیم، همین نسل فعال جنبش دانشجویی ایران قدرتمند را رقم می زند. جنبش دانشجویی با بصیرت، بصیرت آفرین و دشمن شناس است و به همین جهت آماج حملات ناجوانمردانه و تروریستی دشمن قرار گرفته است و هرگاه نتوانسته دانشجو را با تحریم و تحریف از صحنه خارج کند به ترور متوسل می شود و قطعا خون شهدای ما آثار مثبتی دارد.

اسماعیلی با اشاره به استمرار شیوع بیماری کرونا اظهارداشت: امروز کماکان جهاد مقدس جامعه پزشکی و کادر درمانی و پرستاری استمرار دارد اما راه علاج و برون رفت از این وضعیت همکاری شهروندان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

وی ادامه داد: ضمن تقدیر مجدد از کادر پزشکی و درمانی از عموم مردم مصرانه تقاضا دارم دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله گذاری های اجتماعی و اجتناب از رفت و آمدهای غیرضرور را بیش از پیش مراعات کنند.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: قوه قضاییه تلاش می کند هم دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا را عملیاتی و اجرایی کند و هم اجازه ندهد دادرسی و حقوق مردم به تعویق افتد. خوشبختانه با فعالیت سامانه ها از جمله مجهز شدن ۱۴۰۰ نقطه در قوه قضاییه برای دادرسی الکترونیکی و عدم لزوم حضور طرفین و وکلا دادرسی برخط از طریق سامانه های الکترونیکی به موقع و به هنگام انجام می‌شود.

اسماعیلی با اشاره به استمرار فعالیت دادگاه های مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: امر رسیدگی و دادرسی‌ها در حال انجام است و در جای جای ایران اسلامی احکام خوب و شایسته و بازدارنده ای صادر شده است.

وی با اشاره به حکم صادره برای پرونده کارکنان گمرک شمال غرب گفت: حکم قطعی برای ۱۰ نفر صادر شده است که حکم سه نفر از محکومان را قرائت می کنم. محمدرضا لطفی کارمند گمرک شمال غرب به جرم اخذ رشوه به تحمل ۱۰ سال حبس، انفصال موقت از خدمات دولتی، جزای نقدی و انتشار حکم در رسانه ها محکوم شد همچنین اسماعیل رحمانی کارمند گمرک شمال غرب به جرم اخذ رشوه به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری، انفصال موقت از خدمات دولتی، جزای نقدی و انتشار حکم در رسانه ها، فرزاد فروغ کارمند گمرک شمال غرب به جرم اخذ رشوه به تحمل ۱۰ سال حبس، انفصال موقت از خدمات دولتی، جزای نقدی و انتشار حکم در رسانه ها محکوم شده است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: در استان فارس مدیرکل سابق ورزش و جوانان به اتهام ۲۸ فقره اخذ رشوه جمعا به مبلغ ۱۷ میلیارد و ۳۳ میلیون ریال به ۱۰ حبس، تحمل ۷۴ ضربه شلاق، انفصال از خدمت و جزای نقدی محکوم شده است.

اسماعیلی درباره متهم در پرونده بانک سرمایه گفت: غلامرضا حیدرآبادی که از کشور خارج شده بود و باتدبیر دستگاه قضایی وانتظامی و امنیتی و همکاری پلیس بین الملل به کشور بازگشت چون قبلا محکومیت غیابی داشت، دادخواهی کرد و اکنون به ۱۲ سال حبس تعزیری، محرومیت دائم از خدمات دولتی، جزای نقدی و ضبط مال نامشروع محکوم شده است.

پرونده کلانتری در جریان است

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره احضار عیسی کلانتری به دادسرا و اتهامات ایشان گفت: پرونده ای در دادسرای عمومی و انقلاب برای نامبرده در جریان است. موضوعات متعددی در این قصه مطرح است؛ وضعیت تالاب انزلی و برخی سخنان ایشان در فضای مجازی در حال رسیدگی است و ایشان به تازگی احضار شده است و باید صبر کرد تا ببینیم دادسرا در این خصوص چه تصمیمی می گیرد.

حکم مولاوردی غیرقطعی است

اسماعیلی درخصوص حکم شهیندخت مولاوری گفت: حکم صادره غیرقطعی است چون قطعی نشده است از بیان جزییات و عناوین اتهامی معذورم و درصورت قطعی شدن حکم در این خصوص توضیح خواهم داد.

حیدرآبادی‌پور متهم متواری بانک سرمایه به ۱۲ سال حبس محکوم شد

وی درباره متهم پرونده بانک سرمایه گفت: غلامرضا حیدرآبادی پور که به خارج از کشور گریخته با تدبیر دستگاه قضایی و انتظامی و امنیتی و همکاری پلیس بین الملل به کشور بازگشت چون قبلا محکومیت غیابی داشت، دادخواهی کرد و اکنون به ۱۲ سال حبس تعزیری، محرومیت دائم از خدمات دولتی، جزای نقدی محکوم شده است.

۶ شرکت با حکم دادگاه به دولت بازگشت

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره پرونده رئیس سابق خصوصی سازی گفت: در چهار ماه اخیر ۶ شرکت آب و خاک پارس، سیلوی سنقر، تراورس البرز، فولاد میبد، کشت و صنعت مغان و تولید نیرو برق شاهرود از طریق فرایند هیات داوری و حکم دادگاه ویژه به دولت برگشت.

اسماعیلی افزود: مجموع ارزش این ۶ شرکت و برآورد اولیه سازمان خصوصی سازی حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان است.

پرونده عظام در حال رسیدگی است

اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره پرونده عظام گفت: این پرونده مانند پرونده هفت تپه است با این تفاوت که رسیدگی قضایی برای این پرونده انجام شده است و در کنار رسیدگی کیفری و مجازات متهم به موضوع اشتغال و تولید توجه داریم همچنین به بازگشت تسهیلات دریافتی از نظام بانکی و مطالبات معوق توجه داریم و قرار است همه این امور انجام شود و هیچ یک از این اقدامات خنثی کننده دیگری نباشد و کار در حال انجام است و نتیجه هم اعلام خواهد شد.

تا امروز نامه‌ گذشت رئیس جمهور از شکایت علیه خبرنگاران واصل نشده

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات معاون حقوقی رییس جمهور مبنی بر گذشت از شکایات علیه خبرنگاران و رسانه ها گفت: تا صبح امروز هیچ نامه ای مبنی بر اعلام گذشت ریاست جمهوری از شکایت علیه خبرنگاران و رسانه ها به قوه قضاییه واصل نشده است. ظاهرا دوستان نیت داشتند یا دارند این کار را انجام دهند. حدود ۲۰۰ شکایت مطرح است و امیدواریم این نیت جامه عمل به خود بپوشاند.

منبع : برنا

Ad

روی خط خبر

 • در یک روز از دو قاره دیدن کنید
 • عوارض لباس تنگ پوشیدن در خانم‌ها و آقایان/ فیلم
 • طرح جدید مجلس: مهریه بیشتر از ۵ سکه زندان ندارد
 • موتور سه استوانه ملی وارد مرحله صنعتی سازی می شود
 • دادستان فیروزکوه: ویلای میلیاردی یک مسئول سابق و یک مسئول فعلی تخریب شد
 • تشدید فشارها بر ایران، توصیه پامپئو به بایدن
 • قیمت انواع حبوبات در میادین میوه و تره بار اعلام شد
 • قیمت سکه، طلا و ارز ۹۹.۱۱.۰۸
 • اقدام فوری بیمه معلم برای پرداخت خسارت به معلمان آسیب‌دیده خوزستانی
 • تجمع سهامداران مقابل ساختمان بورس اوراق بهادار تهران
 • جهانگیری: اسرائیل در حدی نیست که ایران را تهدید کند
 • بلیط هواپیما لحظه آخری مناسب چه مسافرانی است؟
 • «کجا رفته‌ای» سالار عقیلی شنیدنی شد
 • پوری حسینی به ۱۵سال حبس محکوم شد
 • اُفت ۱۸ هزار واحدی شاخص کل بورس در ۸ بهمن ماه
 • قیمت رسمی انواع ارز/نرخ یورو و پوند افزایش یافت
 • محدودیت‌های کرونایی در تهران ادامه دارد
 • فرانسه خواهان اجرای تعهدات برجامی ایران شد
 • آمریکا مدعی توقیف یک محموله نفتی ایران شد
 • مینو محرز: زنگ خطر پیک چهارم کرونا به صدا درآمد
 • کودک آزاردیده با تسبیح به خانه امن منتقل می‌شود
 • قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۱/۰۸
 • ریزش سنگین ارزش بیت کوین و اتریوم
 • قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۱۱/۰۸
 • دهقان دهنوی رییس سازمان بورس شد
 • افزایش خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری درسال۱۴۰۰
 • «زیست شبانه» در تهران تصویب شد
 • احتمال ازسرگیری سفر به عتبات در هفته‌های آینده
 • ۷۹ بیمار دیگر قربانی کرونا شدند/ انجام بیش از ۹ میلیون آزمایش تشخیصی
 • سر و کله آنفلوآنزا هم پیدا شد
 • Ad