حمله موشکی از سطح دریا به سوریه

    کد خبر :372164

رسانه‌های سوریه از حملات موشکی از سطح دریا به مرکز صنایع فنآوری و نظامی ارتش سوریه در لاذقیه واقع در غرب این کشور خبر دادند.

به گزارش برنا، مرکز صنایع نظامی و فن آوری ارتش سوریه ساعات پایانی دوشنبه‌شب در لاذقیه واقع در غرب این کشور، هدف حملات موشکی قرار گرفت.

منابع خبری سوریه گزارش دادند که پدافند هوایی ارتش سوریه تعدادی از موشک‌های شلیک شده را که از دریا شلیک شده بودند، هدف قرار داده است.

منابع خبری در گزارش‌های اولیه خود این حملات را به رژیم صهیونیستی نسبت داده‌اند.

منابع خبری سوریه خبر منتشر شده برخی رسانه‌ها درباره هدف قرار گرفتن پالایشگاه پانیاس در طرطوس را تکذیب کردند.

در همین ارتباط، شبکه الاخباریه سوریه گزارش داد که پدافند هوایی ارتش سوریه، یکی از موشک‌های شلیک شده را در روستای پولاد در غرب حمص هدف قرار داده است.

برخی منابع خبری می گویند که پادگان حمیمیم در لاذقیه که تحت کنترل روس‌ها قرار دارد نیز مورد حمله قرار گرفته و پدافند روس‌ها نیز به این حملات واکنش نشان داده است.

منابع سوری اعلام کردند که پدافند هوایی ارتش سوریه یک فروند موشک شلیک شده را در منطقه جلیتی در منطقه بانیاس در استان طرطوس را منهدم کردند.

یک منبع نظامی سوریه اعلام کرد که سلسله حملات موشکی به مناطق مختلف، 10 نفر زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

شبکه روسیا الیوم گزارش داد که دست کم چهار موشک به ساختمان صنایع فن آوری ارتش سوریه در لاذقیه در سه نوبت حمله موشکی اصابت کرد.
ناپدید شدن هواپیمای نظامی روسیه با 14 سرنشین

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای نظامی این کشور حامل 14 سرباز در سواحل سوریه در نزدیکی پایگاه حمیمیم در حین حملات موشکی به لاذقیه از صفحه رادار محو شد.

به گزارش روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک هواپیمای نظامی این کشور(IL-20)در نزدیکی پایگاه حمیمیم در سوریه از صفحه رادار ناپدید شده است.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که این هواپیمای نظامی 14 سرنشین داشته است که از سرنوشت آن خبری نیست.

روسیه میگوید که ساعت 23 به وقت مسکو ما ارتباط رادیویی خود را با این هواپیما را بر روی سواحل سوریه در مدیترانه از دست دادیم. این هواپیما در مسیر بازگشت به پایگاه حمیمیم بوده و 35 کیلومتر با مرز خاکی سوریه فاصله داشته است.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که این هواپیما در خلال حملات موشکی 4 جنگنده اسرائیلی که به مراکزی در لاذقیه تجاوز کرده بودند از صفحه رادار ناپدید شده است.

وزارت دفاع روسیه افزود: رادارهای ما شلیک چند فروند موشک از روی ناوچه فرانسوی (اوورن) را ضبط کرده است.

پیش از این رسانه های سوری از حمله موشکی از طریق هوا و دریا به چند مرکز نظامی در استان لاذقیه خبر داده بودند.

روسیه میگوید که جستجو برای یافتن اثری از این هواپیمای نظامی در جریان است.

مسکو همچنین درباره حمله موشکی به لاذقیه گفته است که 4 جنگنده اسرائیلی را در حملات موشکی به این منطقه شناسایی کرده است.

یک مسئول آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفته که شاید پدافند هوایی سوریه اشتباهی هواپیمایی مفقود شده روسیه را هدف قرار داده باشد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید