حمله جلیلی به روحانی و ظریف: می‌گویند غرب همه عالم نیست؛ اگر نیست چرا می‌گویید به دلیل بهانه گیری چند کشور اروپایی باید فلان کنوانسیون را بپذیریم؟

  • سیاسی
  • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۷:۲۴
    کد خبر :444554

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه باید برجام خوانی را در دانشگاه شروع کنید، گفت: نباید اجازه دهید عده‌ای گستاخانه مانع حقوق ملت شوند.

به گزارش بازتاب به نقل از خبرگزاری ها، سعید جلیلی در مراسم افتتاحیه کنگره ملی «مصطفای شهید با گفتمان جوان مومن انقلابی» و هفتمین سالگرد شهید مصطفی احمدی روشن در دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به شکل‌گیری توافق برجام گفت: باید برجام خوانی را در دانشگاه شروع کنید. حدود صد حق ملت در برجام انصراف شده که از ان یک سومش حق تحقیق و توسعه است و به صراحت گفته شده که ملت ما نباید در این حوزه تحقیق و توسعه انجام دهد.

وی ادامه داد: نباید اجازه دهید عده‌ای گستاخانه مانع حقوق ملت شوند.

جلیلی تاکید کرد: الان می‌گویند غرب همه عالم نیست! اگر نیست چرا خود را معطل چند کشور اروپایی نگه داشته اید؟ اگر نیست پس چرا می‌گویید به دلیل بهانه گیری چند کشور اروپایی باید فلان کنوانسیون را بپذیریم. اگر نیست پس مترسک‌هایی که از غرب بلند کردید را زمین بگذارید.

وی گفت: اگر برجام یک سود داشت آن همان تجربه برجام بود، ولی یک عده می‌خواهند نعل وارونه بزنند!

جلیلی تصریح کرد: حافظه تاریخی از لوازم اصلی منافع ملی است، حافظه تاریخی است که می‌گوید انقلابیون می‌گفتند آمریکا هیچ غلطی نمی‌توان بکند، ولی یک عده بودند که می‌گفتند باید برای حل مشکلات باید به سمت کدخدا رفت.

وی گفت: یک عده می‌گویند امریکا شکست اخلاقی خورده است، بله همین طور است، ولی کسانی هم که در اشتباه اصرار کردند و بر اشتباه گذاشته خود هم اصرار دارند هم شکست خورده‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: می‌گفتند باغ گلابی برجام در راه است، برجام آفتاب تابان است و امضای فلانی تضمین است، پس چه شد؟

جلیلی ادامه داد: شما بیانیه‌های اروپا در قبال خروج آمریکا از برجام را بخوانید، اروپا نمی‌گوید این نقض برجام است و فقط می‌گوید آن را محکوم می‌کنیم، ولی طبق خود برجام اقدام آمریکا نقض برجام است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بهانه‌های اروپا برای عدم همکاری شرکت‌ها و بانک‌ها با ایران تصریح کرد: حداقل ۱۰۰ شرکت و بانک بزرگ در اروپا وجود دارد که سهام آن‌ها دولتی است، آیا نمی‌توانند این‌ها را مجبور کنند با ایران همکاری کنند؟

وی گفت: اگر دفاعی از حق هسته‌ای کشور می‌شود تنها از حق هسته‌ای نیست بلکه از همه حقوق کشور است، شهدای هسته‌ای برای برای همه حقوق کشور جان خود را فدا کردند، مانند کسانی که در خرمشهر جنگیدند تا زره‌ای از خاک این کشور به دست دشمن نیفتاد.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره همزمانی گرامیداشت شهید احمدی‌روشن با هفته پژوهش، گفت: این مسئله جای تأمل دارد، زیرا شهدای هسته‌ای اجازه ندادند پژوهش در کشور متوقف شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: شهدا این باور را داشتند و به همه آموزش دادند، کشوری که می‌خواهد به حیات خود ادامه دهد و پیشرفت کند به پژوهش نیاز دارد و دشمنانی که می‌خواستند مانع پیشرفت کشور شوند به دنبال ایجاد موانعی بر سر راه پژوهش هستند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید