حمله به آقای وزیر با تمام قوا ؛ چرا محمد شریعتمداری با این فشارها روبرو شده است؟

  • سیاسی
  • جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۰
    کد خبر :624396

به نظر می رسد تند شدن این حملات از تنگ شدن هر چه بیشتر عرصه بر روی مفسدان اقتصادی حکایت دارد . در روزهای اخبار بیشتری از این ماجرا منتشر خواهد شد.

در چند روز گذشته موجی از فشارهای رسانه ای به محمد شریعتمداری آغاز شده است . فشارهایی که البته نه از جانب منتقدان منصف بلکه از سوی شبکه ای خاص صورت می پذیرد. شبکه ای که منافع نامشروع اش در زمان مسئولیت اخیر محمد شریعتمداری در خطر قرار گرفته است .

در این موج حملات رسانه ای خانواده وزیر زیر سوال رفته است . این شبکه با انتساب برخی اتهامات ثابت نشده به خانواده آقای وزیر فشار عجیبی را برای جدا شدن محمد شریعتمداری آغاز کرده است . این در حالی است که محمد شریعتمداری بارها چه در محافل خصوصی و چه در فضای رسانه ای اعلام کرده هرگز اجازه نداده در طول دوران مسئولیتش اطرافیان او با استفاده از جایگاه او رانت یا فرصتی را برای خود به دست آورد .

نگاهی به کارنامه محمد شریعتمداری نشان می دهد که او در ادوار مختلف و در دولت های جمهوری اسلامی مورد اعتماد قرار گرفته و در کابینه و دولت شخص مورد وثوق بوده است . این مهم البته همیشه همراه بوده است با رای بالای منتخبین و وکلای مردم در خانه ملت.

به یک معنا او به جهت خدمات و تلاش های خالصانه اش در نظام جمهور ی اسلامی با اقبال دولت های مختلف و نمایندگان وقت و حاضر قرار گرفته است .

اما سوال اصلی اینجاست که محمد شریعتمداری چرا و چطور با این وضعیت فعلی از سوی این شبکه مواجه شده است ؟ سوال این است که چه کسانی و مستظهر به چه جریان قدرتمندی این موج جدید را علیه او به راه انداخته اند ؟

شاید در اولین مرحله چیزی که به اذهان کارشناسان امر می رسد این باشد که محمد شریعتمداری دست روی کدام پرونده مهم گذاشته است ؟

برخی معتقدند پرونده دو شرکت که بدهی سنگین دارند که پیگیری جدی پرونده های آن آغاز شده است ردپای اصلی حامیان این حملات گسترده را نشان می دهد .

 

حمله به محمد شریعتمداری شاید از آن جهت باشد که او تلاش هایشان را برای رونمایی از مفسدان اقتصادی و شبکه فساد متوقف سازد. تاکید جدی دولت و مدیران ارشد نظام برای مواجهه قاطعانه با مفسدان و زالوهای اقتصادی البته همراه شده است با رویه همیشگی محمد شریعتمداری برای ایستادن مقابل این افراد .

به نظر می رسد تند شدن این حملات از تنگ شدن هر چه بیشتر عرصه بر روی مفسدان اقتصادی حکایت دارد . در روزهای اخبار بیشتری از این ماجرا منتشر خواهد شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید