حساب بانکی محمد معتمدی توقیف شد

    کد خبر :806257
محمد معتمدی

محمد معتمدی اعلام کرد که حساب بانکیِ او که حقوقِ مدرسان آموزشگاه موسیقی «آبی رود» در آن بوده، به دلیل بدهیِ مالیاتی توقیف شده است.
امروز جمعه دهم اردیبهشت 1400 است و تنها چند ماه به پایان دولتِ دوازدهم باقی مانده است. در این میان و ساعاتی پیش محمد معتمدی با انتشار عکس و متنی عجیب اهالی موسیقی را شوکه کرد. معتمدی از توقیف حساب بانکیِ خود خبر داد. حسابی که حقوقِ مدرسان آموزشگاه موسیقیِ «آبی رود» در آن بوده است.

به گزارش تسنیم، معتمدی علت این امر را بدهیِ مالیاتی عنوان کرده است. البته هنوز مشخص نیست که این بدهیِ مالیاتی مربوط به درآمدِ آموزشگاه موسیقیِ «آبی رود» با مدیریت محمد معتمدی بوده یا به دلیل دیگری اعمال شده است. در ادامه متنِ منتشر شده از سوی محمد معتمدی خواننده موسیقی کشورمان را می‌خوانید:

«خدا رو شکر عزیز…
برقرارِ برقراریم! خیلی هم سر کیفیم. بیخود داریم ادای حال بدا رو در میاریم!
امروز یک اتفاق عجیب افتاد برامون.
از آموزشگاه تماس گرفتند که موجودی حساب پرداخت حقوق معلم‌ها از سوی دولت بابت مالیات توقیف شده!
خبر کوتاه بود و عجیب! با خودم گفتم بابک زنجانی و امثال او با آن بدهی‌های نجومی هنوز به مرحله توقیف اموال نرسیده‌اند ولی حکم توقیف اموال بنده با افتخار و به سرعت صادر گردید. نمی‌دانم بابت کدام درآمد ولی عنوانش هست بدهی مالیاتی!!
همه فعالان عرصه موسیقی می دانند که بنده یک هزارم بسیاری از دوستان همکار هم در این مملکت فعالیت و درآمد نداشته‌ام. و در این دو سال اخیر که تعداد کنسرت‌های ما هم صفر بوده. حتی همین کنسرت‌های آنلاین که اکثر همکاران من داشتند را هم بنده نداشتم. گمان نمی‌کنم هیچکدام از آن دوستان چه در مقام تهیه کننده و چه در مقام هنرمند تا کنون گذرشان هم به اداره مالیات خورده باشد، چه رسد به اینکه حکم توقیف اموال گرفته باشند.
حالا ببینید من چه بخور بخوری راه انداخته بودم که دولت و اداره مالیات و نظام بانکی همزمان و طی یک عملیات ضربتیِ مبارزه با فساد، این ابر بدهکار بانکی و مالیاتی را قبل از خروج از کشور ضربه فنی کردند.
البته این هم اموال شخصی من محسوب نمی‌شد و حساب پرداخت حقوق معلمان آموزشگاه «آبی رود» بود. چقدر حساب‌های بانکی من خالی بوده که رفتند سراغ حقوق معلم‌های آموزشگاه!
بخدا من حاضرم الباقی اموالم رو هم به شما ببخشم. فقط آنقدر کم است که باعث شرمندگی خودم خواهد بود! ولی اگر به همین اندک کارتان راه می‌افتد بسم الله!
خدا را شکر، من یکی که از سوی دولت محترم، هم پشتیبانی شدم و هم مانع زدایی. حالا با یک روحیه سرشار از امید می‌روم سراغ ادامه کار فرهنگی و تولید اثر در این مملکت.
شما هم آماده‌اید؟!
اِوری بادی آر یو رِدی؟»

در سال 1398 بود که آموزشگاه‌های موسیقی از مالیات معاف شدند. مرداد سال 1398 خبری منتشر شد که براساس آن به درخواست تعدادی از مدیران آموزشگاه‌های موسیقی در سال گذشته، پیگیری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور هنری، دفتر موسیقی و دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری، سازمان امور مالیاتی کشور، آموزش موسیقی با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از مصادیق معافیت از مالیات بر اساس قانون اعلام و به ادارات امور مالیاتی برای اجرا ابلاغ کرد.

البته پس از آن باز هم و به لطفِ ناکارآمدیِ مسئولان وزارت ارشاد، زمزمه‌هایی مبنی بر اعمال مالیات بر درآمدِ آموزشگاه‌های موسیقی به گوش رسید. حال باید دید که آیا دولت در دوران شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته که از آموزشگاه‌های موسیقی مالیات بگیرد یا ماجرای دیگری در میان است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید