حریق درختان دانشگاه تبریز

    کد خبر :1000849
آتش سوزی

محمد عدلی‌پور در خصوص جزئیات حریق درختان دانشگاه تبریز که عصر روز شنبه ۲۰ خرداد به وقوع پیوست، اظهار کرد: در اثر برخورد صاعقه با تعدادی از درختان واقع در نزدیکی یادمان شهدای گمنام دانشگاه، یک اصله درخت کاج و یک اصله درخت جونی‌پروس دچار آتش سوزی کامل شد و تعدادی از درختان نیز به‌صورت جزئی دچار حریق شدند.

وی با بیان اینکه شعاع این آتش‌سوزی ۱۰۰ متر مربع بود، ادامه داد: خوشبختانه بلافاصله بعد از وقوع آتش‌سوزی، عوامل اداره‌ی باغبانی و فضای سبز دانشگاه در محل حاضر شده و با همکاری نیروهای آتش‌نشانی، اطفاء حریق صورت گرفت.

عدلی‌پور ادامه داد: این درختان از نوع سوزنی‌برگ بوده و به‌دلیل داشتن صمغ به‌شدت مستعد آتش سوزی هستند و بعد از حریق نیز به سختی خاموش می‌شوند.

رئیس اداره‌ی باغبانی و فضای سبز دانشگاه تبریز با اشاره به نبود مسیر آتش‌بُر در قسمت‌های مرتفع دانشگاه گفت: یکی از موضوعات حائز اهمیت این است که با توجه به مناسب نبودن مسیر دسترسی به درختان واقع در قسمت‌های مرتفع دانشگاه، اگر میزان آتش‌سوزی زیاد باشد، قطعا در اطفاء حریق دچار مشکل خواهیم شد و متأسفانه در سال‌های قبل، راه آتش‌بُر احداث نشده است که باید راه حلی برای این موضوع پیدا کنیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید