آمار قربانیان زلزله ترکیه به مرز 6000 نفر رسید!

    کد خبر :973292

فواد اوکتای معاون رئیس جمهور ترکیه سه شنبه شب از افزایش تعداد تلفات زلزله به 5894 کشته و 34810 خبر داد و اعلام کرد که به ارسال کاروان‌های امدادرسانی و بالگردها به مناطق زلزله زده ادامه می‌دهیم.

معاون رئیس جمهور ترکیه افزود: نزدیک به یک میلیون پتو برای آسیب دیدگان آماده و حدود 100 هزار چادر برپا کرده‌ایم و از فردا شاهد پایان مشکل تامین نان و غذا برای زلزله زدگان خواهیم بود.

معاون رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: نزدیک به 1500 ژنراتور برای مناطق آسیب دیده فراهم کرده‌ایم و امشب نیز تعداد بیشتری از این ژنراتورها را تامین خواهیم کرد.

معاون رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: بین 150 تا 200 کامیون تانکر سوخت برای مناطق زلزله زده تهیه کرده‌ایم و امشب نیز تعداد بیشتری را تامین می‌کنیم.

وی ادامه داد: تا فردا صبح، برق بسیاری از مناطق آسیب دیده را وصل می‌کنیم در نظر داریم از فردا گاز طبیعی را به مناطق زلزله زده بازگردانیم.

ساعت 4 بامداد روز دوشنبه 17 بهمن ماه زلزله ای به قدرت 7.6 ریشتر(بر اساس مرکز زلزله نگاری آمریکا 7.8 ریشتر) رخ داد که منجر به خسارات زیادی در 10 استان جنوبی این کشور شده است. دومین زمین لرزه بزرگ با قدرت 7.4 ریشتر نیز در ساعت 14 دوشنبه رخ داد که منجر به تشدید خسارات شد.

این زلزله ها در عمق 7 و 14 کیلومتری زمین رخ داده و کانون آنها شانلی اورفا بوده که در شهرهای حاتای، آدیامان، عثمانیه، وان، موش، غازی عنتاب، سیواس، آدانا و قیصری نیز خسارات سنگینی بر جای گذاشته است.

تسنیم/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید