جدیدترین اخبار
30 آذر 1398 ساعت 13:22 سیاسی کد خبر :664241
برای چاپ کلیک کنید

حدادعادل: رفت و آمد شرکت‌‌‌های غربی به ایران پیش از انتخابات 94 فقط نمایش بود

حدادعادل: رفت و آمد شرکت های غربی به ایران پیش از انتخابات 94 فقط نمایش بود

رئیس اسبق مجلس گفت: پیش از انتخابات سال ۹۴ هیات‌های اقتصادی از اروپا مدام به ایران می‌آمدند و مردم نیز فکر می‌کردند آنها بزودی در کشور سرمایه‌گذاری کرده و اتفاق خاصی می‌افتد؛ در حالی که این رفت و آمدها فقط یک نمایش بود.

 

 غلامعلی حدادعادل، رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی‌در نشست مسئولان، دبیران ‌استان‌ها و شورای بانوان ائتلاف نیروهای انقلاب، با اشاره به موضوعات و مشکلات اصلی کشور گفت: در حال حاضر مشکل اصلی کشور بحث اقتصاد و معیشت است؛ چرا که امروز، تحریم‌های اقتصادی جایگزین جنگ تحمیلی شده است.

 

به گزارش فارس،رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی‌با بیان اینکه امروز دغدغه اصلی مردم مشکلات اقتصادی است، اظهار داشت: در موضوع اقتصادی، مهم ترین مشکل مردم، تورم، بیکاری، تبعیض و تهیه مسکن است.

 

* اگر قوه قضائیه و مقننه انقلابی باشند قوه مجریه نیز انقلابی می‌شود

 

حدادعادل با اشاره به عملکرد مناسب قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی و امیدواری مردم به اصلاح امور کشور، تصریح کرد: با توجه به اصلاح قوه قضائیه، ما باید گام دوم را در زمینه اصلاح قوه مقننه برداریم تا در کنار قوه قضائیه، به سمت اصلاح کشور قدم برداریم.

 

رئیس اسبق مجلس خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده که اگر دو قوه قضائیه و مقننه در مسیر انقلاب قرار بگیرند، قوه مجریه نیز در همین مسیر قرار خواهد گرفت.

 

*خلاصه مشکلات مردم بی عدالتی و معیشت است

 

وی با تاکید بر این نکته که خلاصه مشکلات مردم بحث عدالت و معیشت است، خاطرنشان کرد: نظرسنجی‌‌‌های انجام شده از سوی مراکز معتبر داخلی حکایت از نارضایتی مردم از دولت و مجلس دارد.

 

حدادعادل اظهار داشت: انتقاد ما در درجه اول متوجه جریانی است که این دولت و مجلس را با پشتیبانی خود سرکار آورده و حالا نیز پاسخگوی عملکردش نیست.

 

*باید برای وحدت کوتاه آمد

 

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی‌در بخشی دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه ما در قدم اول به وحدت احتیاج داریم، تصریح کرد: مقصود از تشکیل شورای ائتلاف ایجاد یک‌سازوکار برای رسیدن به وحدت است و بنابر این بنای ما تعیین مصداق نیست.

 

وی گفت: ما از کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند تشکر می‌کنیم و در عین حال از آنها می‌خواهیم برنامه خود را به شورای ائتلاف ارائه دهند که در نهایت یا وارد لیست می‌شوند یا همکاری خود را با شورا برای آینده ادامه خواهند داد.

 

حدادعادل به برخی پیامدهای عدم وحدت در انتخابات‌‌‌های گذشته اشاره کرد و گفت: در انتخابات گذشته، شورای شهر‌ مشهد در دست نیروهای انقلابی بود اما در انتخابات اخیر هفت لیست از سوی نیروهای انقلاب ارائه شد ولی رقیب تنها یک لیست داد و پیروز شد.

 

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، وحدت را برای حفظ نظام واجب دانست و در خصوص رایزنی با برخی جریان‌‌‌های سیاسی گفت: ما با جامعه روحانیت مبارز صحبت کردیم و سه نفر از آنها به عنوان عضو ناظر در شورا حضور دارند.

 

حدادعادل با بیان اینکه ما وظیفه داریم در درجه اول مردمی‌که دلبسته ارزش‌ها هستند را پای صندوق رای بیاوریم، تصریح کرد: البته این موضوع، به معنای عدم تلاش برای جذب رای قشر خاکستری نیست.

 

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی‌ادامه داد: در این دوره یکی از خصوصیات شورای ائتلاف جوانگرایی است؛ رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب ما را به جوانگرایی دعوت کردند و بنده با اینکه می‌توانستم ثبت نام کنم، کنار رفتم، چون ترجیح می‌دهم یک جوان به جای امثال بنده به مجلس بروند.

 

حدادعادل با بیان اینکه پیچیدگی مبارزه انتخاباتی از جهاتی به جنگ شبیه است، اظهار داشت: ما در جبهه جنگ، ستاد پشتیبانی و صف و رزم داشتیم که در انتخابات نیز همه آنها در قالبی دیگر و به صورت نرم وجود دارد.

 

وی در ادامه این نشست ضمن تشریح مختصات دو جریان غربگرا و اسلامگرا و حضور این‌ دو گفتمان در عرصه سیاسی و‌ تصمیم‌گیری کشورخاطرنشان کرد: سابقه ورود تمدن غربی به کشور به قبل از مشروطه بازمی‌گردد.

 

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی‌با اشاره به برخورداری این دو جریان از دو پایگاه اجتماعی جداگانه تصریح کرد: جریان غربگرا که از نظر سیاسی فعالیت بالایی دارد، معتقد است دیگر انقلاب تمام شده و امروز باید به مسیر عادی بازگشته و یک عضو سر به راه در جامعه جهانی باشیم.

 

حدادعادل تصریح کرد: از نظر اقتصادی تجلی فرهنگ غربگرا گرایش به اقتصاد غربی است؛ وقتی برنامه چهارم توسعه تدوین شد، اصلاح طلبان کتاب «مبانی برنامه چهارم توسعه» را تهیه کردند و آنقدر کتاب مذکور دارای مساله بود که خودشان کتاب را جمع آوری کردند.

 

* رفت و آمد شرکت‌‌‌های خارجی فقط نمایش بود

 

وی با اشاره به دلخوشی جریان غربگرا نسبت به وعده‌های کشورهای غربی گفت: در حال حاضر این جریان به دنبال این است که اگر مکرون رئیس جمهور فرانسه نخواست کاری کند، حداقل «شینزو آبه» کاری از پیش ببرد.

 

حدادعادل همچنین با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و واردات بی رویه، آنرا نمودی از تفکر اقتصادی غربی خواند و افزود: بیشتر تولید کننده‌ها می‌گویند ما نمی‌توانیم در مقابل سیل واردات ایستادگی کنیم؛ در واقع وضعیت قاچاق، نابودی ذخایر ارزی و قیمت سکه برآیند نوع تفکر اقتصادی جریان غربگرا است.

 

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی‌با بیان اینکه از نظر سیاسی، تفکر غربگرا به جدایی دین از سیاست معتقد است، در عین حال گفت: البته نمی‌گویم هر اصلاح طلبی به این موضوع قائل است اما افراد اتاق فکر این جریان تفکر سکولاریسم دارند.

 

وی با تاکید بر اینکه امید امید برخی چهره‌‌‌های داخلی به غرب موضوع ساده ای نیست، تصریح کرد: امام فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند اما یکی از افراد جریان غربگرا در یکی از سخنرانی‌‌‌های انتخاباتی تاکید می‌کرد که «چرا با اروپایی‌ها مذاکره کنیم؛ ما باید برویم و با کدخدا مذاکره کنیم.»

 

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی‌یادآور شد: پیش از انتخابات سال ۹۴ هیات‌های اقتصادی از اروپا مدام به ایران می‌آمدند و مردم نیز فکر می‌کردند آنها به زودی در کشور سرمایه گذاری کرده و اتفاق خاصی می‌افتد در حالی که این رفت و آمدها فقط یک نمایش بود.

 

*تاثیر دو جریان غربگرا و انقلابی در انتخابات

 

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی‌در ادامه اظهارات خود با اشاره به تاثیر دو جریان غربگرا و انقلابی در انتخابات گفت: جریان غربگرا سعی می‌کند جامعه را گرفتار دوقطبی‌های کاذب مثل اصطلاحات تندرو و معتدل کند.

 

وی دوقطبی سازی در زمینه‌‌‌های اجتماعی را دیگر برنامه جریان رقیب برای انتخابات عنوان کرد و اظهارداشت: دوقطبی دیگری که از سوی این جریان مطرح می‌شود، دو قطبی آزادی و محدودیت است؛ به شکلی که حتی ادعا می‌کردند دیوار کشی در خیابان‌ها انجام می‌شود؛ آیا دروغی بزرگ تر از این وجود داشت؟

 

رئیس اسبق مجلس با بیان اینکه این جریان در انتخابات به سراغ سلبریتی ها، زنان و هنرمندان می‌روند و به هر قیمتی ادعای آزادی می‌کنند، ادامه داد: این جریان برای فضای مجازی چهره‌سازی کرده و از هنرمندان و مساله زنان بهره برداری می‌کند.

 

*دوگانه سازی فقر و رفاه از سوی جریان غربگرا

 

وی با اشاره به دوقطبی‌سازی دیگر این جریان به موضوع رفاه و فقر پرداخت و گفت: آنها می‌گویند ما با FATF رونق اقتصادی می‌آوریم، درحالی که تجربه این مدت چیز دیگری را نشان داده است.

 

حدادعادل همچنین به دوگانه دیگر یعنی سازش و مقاومت اشاره کرد و گفت: ما با همه دنیا تعامل داریم اما وقتی آمریکا نمی‌خواهد استقلال جمهوری اسلامی‌را به رسمیت بشناسد آیا ما باز هم باید به دنبال تعامل با آمریکا باشیم؟

 

*طرح مجلس ملی در مقابل مجلس انقلابی

 

حدادعادل با بیان اینکه دوقطبی‌ سازی در شعارهای انتخاباتی نفوذ می‌کند، گفت: جریان غربگرا می‌خواهد برای انتخابات پیش رو بگوید که ما دنبال مجلس ملی و رقیب ما به دنبال مجلس انقلابی است.

 

وی بر همین اساس افزود: اگر کسی انقلابی واقعی باشد ملی گرای واقعی نیز هست و این رزمندگان بودند که اجازه ندادند کشور دست بیگانه بیفتد و سوال این است کدام ملی گرایی چنین جانفشانی‌ای از خود نشان داده است؟

 

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با طرح این نکته که انقلاب برای دفاع از ملت ما به وجود آمده است، گفت: چه کسی از امام ملی گراتر بود؟

 

وی ادامه داد: جریان غربگرا در نظر دارد برای انتخابات شعار «بگذارید زندگی کنیم» را مطرح کنند؛ آنها باید این حرف را به کشورهای غربی و اروپایی بزنند، اما متاسفانه برخی این موضوع را به داخل آورده و آدرس غلط می‌دهند.

 

وی با تاکید بر اینکه امیدوارم مجلسی تشکیل شود که الگوی نمایندگان آن مدرس باشد، تصریح کرد: امام کمتر کسی از گذشتگان انقلاب را صددرصد تایید کردند اما مدرس نماینده دوران طاغوت، الگوی نمایندگان دوران انقلاب و مورد تایید امام بود.

روی خط خبر

 • آغاز جشنواره موسیقی نواحی ایران با ساز قشقایی‌ها
 • ضربه بحران جهانی تراشه به شرکت خودروسازی رنو
 • مجوزهای فروش چند میلیارد دلاری برای تامین کنندگان هواوی
 • قیمت خودرو در بازار آزاد؛ ۳۰ مهر ۱۴۰۰
 • سکه ۱۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان شد
 • طوفان شن با سرعت ۱۰۴ کیلومتر سیستان را درنوردید
 • فروش ابزارهای هک به چین و روسیه ممنوع شد
 • زلزله FATF در بازار رمزارزها!
 • اردوغان: دولت جدید ایران تنش با آذربایجان را ادامه نخواهد داد
 • نماینده آمریکا: اگر تهران می‌خواهد حسن‌نیت خود را ثابت کند، یمن نقطه آغاز خوبی است
 • درگیری تن به تن پلیس با ۴ سارق چاقوکش در جنت‌آباد
 • الک بالدوین هنرپیشه معروف یک نفر را سر صحنه کشت/عکس
 • سهمیه بنزین آبان امشب واریز می‌شود
 • ریزش سنگین بیت کوین
 • این غذاها را برای سلامتی قلب بخورید
 • دانش‌آموزان مدارس بالای ۶۰۰ نفر ۲ روز در هفته مدرسه می‌روند
 • گروسی: هیچ اطلاعاتی در مورد غنی سازی مخفیانه اورانیوم در ایران ندارم
 • جزئیات طرح هوشمندسازی قرنطینه در ایران
 • آتش سوزی در یک بیمارستان در خیابان انقلاب تهران/ عکس
 • رئیسی: توسعه راه‌های شمال استان اردبیل اولویت دولت است
 • انتقاد پلیس راهور از کیفیت پایین خودرو‌های داخلی و جاده‌های غیراستاندارد
 • آمریکا: موشک‌های جدید یمنی‌ها توان گریز از تجهیزات دفاعی آمریکایی را دارند
 • پوتین: مسکو، حزب‌الله را یک قدرت سیاسی مهم در لبنان می‌داند
 • درب پارکینگ بورس تهران فک پلمب شد
 • ۷۰۰ هزار دُز واکسن اسپوتنیک وارد کشور شد
 • مدیرعامل جدید بانک تجارت منصوب شد
 • کارگران هفت‌تپه بیمه تکمیلی می‌شوند
 • دیدار رئیس مجلس با مراجع عظام تقلید
 • گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و ترکیه
 • قاضی‌زاده دستور برکناری مدیرکل بنیاد شهید استان کهگیلویه و بویراحمد را صادر کرد
 • 11 مهر